Tragédie na východě Čech

Celá rodina zemřela při nehodě na přejezdu. Policie řekla, kdo ji zavinil!

Petr Zelený
Petr Zelený
12.5. 2020 17:31
Téma:

Policie odložila vyšetřování tragické dopravní nehody, při níž loni 14. července na železničním přejezdu v Černožicích na Královéhradecku zemřeli čtyři lidé.

Za nehodu může podle kriminalistů dvaatřicetiletá řidička, která nerespektovala světelnou signalizaci. Při střetu zemřela a spolu s ní ve fabii zahynul i sedmačtyřicetiletý muž a dvě děti ve věku pět a osm let.

 

Tragédie je o to větší, že šlo o členy jedné rodiny. O loňských prázdninách by manželé oslavili dvouleté výročí svatby, při které jim šly vlastní děti za družičky. Dům zůstal prázdný, příbuzní ze dvorku uklidili hračky a vrata, na která někdo položil růži, zajistili po tragédii řetězem.

 

I když je podle Černožických tenhle konkrétní železniční přejezd problémový už dlouho, ještě donedávna na něm chyběly závory. A krátce po tragédii tu na stopce stavěla jen asi polovina řidičů, ti zbylí tudy projížděli bez zastavení.

 

 

A vyhráno není ani poté, co se tu závory objevily - na konci října čtenářka TN.cz upozornila, že závory jsou mimo provoz, vlaky tu tak na sebe upozorňují houkáním a projíždějí krokem.

 

"Výstražné světlo nesvítí, necinká a závory jsou zvednuté," napsala žena k videu, jež poslala jako důkaz. Podle místních jsou takové výpadky bohužel časté.

 

Připomeňte si tragickou nehodu v reportáži:

 

TV Nova TN.cz