Životní prostředí

Celebrity řeší změnu klimatu. Na Sicílii přitom přiletěly 114 tryskáči

Ema Klementová
Ema Klementová
Publikováno 5. 8. 2019

Na Sicílii se sjeli nejvlivnější politici a další celebrity, koná se tam summit o ochraně životního prostředí. Jeho účastníkům je však vyčítáno, že na konferenci o záchraně planety přiletěli soukromými tryskáči, čímž přírodě moc neprospěli.

Z různých koutů světa se sešli na Sicílii, aby se spojili proti změnám klimatu a bojovali za životní prostředí. Jenže svým chováním planetě příliš neprospěli. "114 soukromých tryskáčů, jachty za 600 milionů dolarů, 900 dolarů za noc, převozy vrtulníkem do Verdura Resortu," vypočítal na twitteru novinář Muhammad Lila.

 

Mezi hvězdy, které přiletěly soukromě, patří údajně například bývalý prezident spojených států Barack Obama, britský princ Harry nebo oscarový herec Leonardo diCaprio.

 

Není divu, že svým životním stylem vzbudili na sociálních sítích pořádný poprask. Už v neděli na letišti v Palermu údajně přistálo prvních 40 soukromých tryskáčů.

 

Třídenní událost uspořádala internetová společnost v luxusním resortu na Sicílii. Jedna noc tam prý vyjde nejméně na 20 tisíc korun. Výdaje za sešlost čítají údajně zhruba 460 milionů korun.

 

 

"Celebrity, bohatí a slavní lidé přijeli na Sicílii na summit Googlu, aby jednali o klimatických změnách. Budou se snažit o prosazení zákona, který by zakázal používání soukromých letadel a obřích jachet?" ptá se na twitteru jedna z uživatelek.

 

Na Sicílii přiletěla i zpěvačka Katy Perry a herec Orlando Bloom. Užívali si prý na přepychové lodi za devět miliard korun, na pěti palubách najdete tělocvičnu, lázně, kino, bazén nebo saunu.

epa TN.cz