akce rouška

Celníci při razii objevili padělky luxusních roušek. Zabavili i další zboží

Filip Pultar
Filip Pultar
Aktualizováno 18:28
10.12. 2020 17:58
Téma:

Kromě pražské tržnice SAPA, kde našli výrobnu a desetitisíce kusů padělaných roušek s logy světoznámých značek, zasahovali celníci a policisté v rámci akce Rouška i v Královéhradeckém kraji.

Královéhradečtí celníci měli vytipovaných hned několik kamenných prodejen v obcích a městech napříč krajem. Například v Týništi nad Orlicí, Lázních Bělohrad, Sobotce nebo Smidarech.

 

Kontroly trvaly několik dnů a byly úspěšné. Celníci objevili a zabavili zboží, které by mělo hodnotu, pokud by se jednalo o originály, více než 1,1 milionu korun.

 

Převážně to byly roušky s našitými logy světoznámých módních značek nebo automobilek. A když už tu kontrola probíhala, celníci zabavili i další podle nich padělky například parfémů, elektroniky, batohů, hraček nebo příslušenství k mobilním telefonům.

 

 

Veškeré zboží bylo zadokumentováno a na soudu teď bude určit, zda jsou to skutečně padělky, o jejichž existenci nemají majitelé práv tušení. Padělatelům hrozí až desetimilionová pokuta. Majitelé práv mají také právo rozhodnout, že bude všechno zboží zničeno. 

 

Ve středu celníci informovali o tom, že pražské tržnici SAPA objevili za pomoci policie celou manufakturu na výrobu padělků. Po celé republice pak zajistili 75 tisíc kusů padělků za více než 35 milionů korun.

Kateřina Sejková TN.cz