Zásilka

Celníci zadrželi statisíce nevhodných respirátorů, chybělo jim označení

Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 18:09
16.3. 2021 13:24
Téma:

Celníci v Praze zajistili jednu z největších zásilek neoznačených respirátorů, které nesplňují přesné parametry a chybí jim certifikáty. Zabavené zboží bude vyvezeno mimo Evropskou unii nebo zničeno.

Celníci v úterý zajistili jednu z největších zásilek neoznačených respirátorů v historii. Více než 680 tisíc kusů respirátorů nesplňuje parametry a chybí jim také certifikáty.

 

Ochranné pomůcky dovezené z Číny měly mířit na evropský trh. Zabavené zboží bude teď vyvezeno mimo Evropskou unii nebo zničeno.

 

"Na kontejnerovém překladišti v pražské Uhříněvsi jsme zadrželi kontejner, ve kterém se nacházelo 680 tisíc kusů nevhodných respirátorů. Zboží chybělo řádné označení CE. Případem se zabývá už také Česká obchodní inspekce," uvedla pro TN.cz Ivana Kurková, mluvčí Celního úřadu pro hlavní město Prahu.

 

 

Celní správa už na podzim zabavila v rámci kontrolní akce více než šest milionů nevyhovujících roušek a respirátorů a také další tisíce kusů zdravotnického materiálu, včetně testovacích sad na covid-19. Všechen zabavený materiál nesplňoval posudky Státního ústavu pro kontrolu léčiv a České obchodní inspekce.

 

Více než 700 tisíc roušek odhalila celní správa u Lovosic. Podívejte se na reportáž televize Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz