Koronavirus ve světě

Celosvětově se Covid-19 potvrdil u 32 milionů lidí. Karneval v Riu se odloží

Šimon Felenda
Šimon Felenda
Publikováno 25. 9. 2020
Téma:

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem překročil ve světě 32 milionů. Na zdravotní problémy spojené s nemocí Covid-19 zemřel téměř milion lidí. Nejvíce nakažených i obětí evidují dlouhodobě tři země - Spojené státy americké, Brazílie a Indie.

Více než sedm milionů potvrzených případů nákazy a přes dvě stě tisíc obětí. Pandemická situace v USA je dlouhodobě kritická. Podle nové americké studie může být jednou z příčin i to, že virus stále mutuje, stává se tak neustále nakažlivějším a nebezpečnějším.


V druhém pandemií nejpostiženějším státě na světě, Brazílii, museli poprvé za sto let přesunout termín konání každoročního karnevalu v Riu de Janeiru. Největší paráda svého druhu na světě začínala vždycky v únoru, příští rok ale bude zřejmě všechno jinak.


"Jednali jsme i o zrušení příštího ročníku karnevalu. Nakonec jsme se ho rozhodli pouze posunout, abychom obrovským průvodem tanečníků neohrozili zdraví lidí,“ informoval prezident Unie škol samby Jorge Castanheira.

 


"Posun, nebo dokonce zrušení karnevalu je pro nás ekonomicky silným problémem, protože jde o turisticky nejnavštěvovanější událost roku v naší zemi,“ dodal ředitel Unie zaměstnanců hotelů Alfredo Lopez.


Třetí země s nejvíce nakaženými - Indie - uzavřela dohodu s Ruskem o dodávkách nové vakcíny. Rusko uzavřelo obchodní dohodu také ještě s Mexikem a Kazachstánem.


Pandemická bezpečnostní opatření zpřísňují vlády států celého světa. Izrael kvůli strmému nárůstu nakažených od pátku zpřísňuje podmínky celostátní karantény. Lidé tam kvůli tvrdším karanténním podmínkám vyšli protestovat do ulic. Izolace, která byla cílem vládních opatření, tak vzala za své.

TN.cz