Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.10. 2018 14:22
odborníci varují

Internetu hrozí výpadek na celém světě. Chystá se oprava registrů

Kolaps internetu
Zdroj: Thinkstockphotos

Uživatelé internetu po celém světě mohou od čtvrtka zanamenávat výpadky webového připojení. Problém se týká především majitelů starších počítačů.

Pomalý internet může následujících 48 hodin trápit lidi po celém světě. Hlavní doménový server a související infrastruktura budou totiž na chvíli vypnuté.

 

Americká organizace (ICANN), která je odpovědná za správný chod registru doménových jmen a IP adres, bude měnit šifrovací klíč, který by měl zabránit ohrožení internetové infrastruktury.

 

Analytik z výzkumné skupiny Eldar Murtazin upozorňuje, že uživatelé internetu mohou v následujících dvou dnech čelit potížím. „Mohou se vyskytnout problémy s přístupem k některým zdrojům, zpomaleno může být i načítání webových stránek,“ sdělil portálu rt.com. Výpadky připojení by se měly týkat především uživatelů starších počítačů a mobilních telefonů.

 

 

Organizace ICANN, která dohlíží na bezpečnost internetu, již provedla několik předběžných testů. Ty prokázaly, že proces by měl způsobovat jen minimální problémy. Odborníci lidi ubezpečují, že příliš obávat nemusí, neboť hlavní software byl už úspěšně aktualizován. Změna šifrovacích klíčů je nezbytnou součástí boje za bezpečný internet.

mj TN.cz
Reklama