Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

předpověď počasí

Celý týden proprší, budou i bouřky. Teplo vydrží i o víkendu

Zdroj: TV Nova

Celý týden podle meteorologů proprší, na některých místech se očekávají srážky i s bouřkami. Přes den bude kolem 20 stupňů, v noci teploty klesnou na 13 až 8 °C. Vyšší teploty se pak udrží i o víkendu.

Tlaková níže bude zvolna postupovat z Bavorska přes naše území k severovýchodu. Už začátkem týdne se vyskytne v České republice vydatný déšť a občasné bouřky. Největší intenzita srážek bude kolem dvou milimetrů za hodinu. Oproti minulým dnům nás čeká oteplení, teploty se budou pohybovat kolem dvaceti stupňů. Teplé počasí vydrží i o víkendu.

 

Pondělí
 

Přes den bude zataženo až oblačno, večer místy i polojasno. Místy se během dne od jihovýchodu přechodně na celém území objeví déšť nebo přeháňky, někde i bouřky. Někde bude pršení vydatnější. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C, na severovýchodě až 21 °C, v tisíci metrech na horách kolem 11 °C. Bude vát mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s.
 

Úterý
 

V úterý bude oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno a ráno ojediněle mlhy. Stejně jako v pondělí, i v úterý se na území republiky vyskytnou přeháňky a ojediněle bouřky. V noci a ráno bude na jihozápadě déšť. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 15 až 19 °C, při zmenšené oblačnosti až 21 °C. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na jihozápadní až západní.
 

Středa

Ve středu bude k večeru od jihozápadu ubývat srážek, místy bude až polojasno. Přes den bude 14 až 18 °C, v noci 13 až 9 °C.

Čtvrtek
 

Přes den bude oblačno až polojasno, ojediněle se vyskytnou přeháňky. Na severovýchodě bude zpočátku zataženo a místy se objeví déšť nebo přeháňky. Na jihozápadě se k ránu vyskytnou ojediněle mlhy. Přes noc teplota klesne k 11 až 7 °C. Během dne bude teploměr ukazovat 15 až 21 °C.
 

 

Pátek
 

V pátek meteorologové očekávají oblačno až polojasno, během dne opět ojedinělé přeháňky. I páteční ráno budou provázet ojedinělé mlhy. Denní teploty se budou pohybovat mezi 18 až 22 °C, noční mezi 9 až 5 °C.
 

Víkend
 

I přes víkend se budou teploty držet poměrně vysoko, mezi 17 až 22 °C. Během dne bude v sobotu a v neděli spíše oblačno, během dne se objeví přeháňky nebo bouřky. V noci teplota dosáhne 12 až 7 °C.
 

Předpověď počasí:

mj TN.cz