světová burza

Cena ropy v USA spadla pod nulu! Zákazníkům platí, aby ji odebrali

Tomáš Brych
Tomáš Brych
Publikováno 20. 4. 2020
Téma:

Cena americké ropy se v pondělí prudce propadla. Prolomila dokonce hranici nula dolarů za barel. Obchodníci jsou ochotni platit zákazníkům za to, když si ropu odeberou.

Nulový zájem o odbyt vyvolal paniku na světových trzích s ropou. Kvůli pandemii koronaviru se prakticky zastavil trh, poptávka se obrovsky propadla a cena za barel americké ropy Brent postupně klesala dokonce až pod nulu, informují světová média.

 

CNN upozorňuje, že skepse vládne i na světových trzích a investoři se děsí toho, až další firmy oznámí, jak moc je celosvětová pandemie zasáhla.

 

Na newyorské burze NYMEX, kde se mimo jiné domlouvá budoucí směna komodit, cena ropy spadla nejníže od začátku obchodování s ní v roce 1983. Pondělní příkrý sešup přišel jen krátce poté, co cena americké ropy v předchozích dnech spadla na osmnáctileté minimum, připomíná CNN.

 

 

Nepomohla ani dohoda mezi největšími producenty ropy, kteří kývli na velké omezení její těžby. Ani tento krok nedokázal vyvážit obrovský propad poptávky po této jindy žádané komoditě.

Související témata:
TN.cz