benzín a nafta

Ceny pohonných hmot v Česku klesají! Tady natankujete nejlevněji

Tankování
Zdroj: Getty Images, TN.cz
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 24. 8. 2019
Téma:

Po týdnu klesajících cen mají pohonné hmoty dále zlevňovat. Významnějšímu poklesu cen ovšem brání slábnoucí koruna. Ropa Brent na světových trzích ale mírně podražila. Podívejte se také na srovnání cen benzínu a nafty v jednotlivých krajích České republiky.

Pohonné hmoty v České republice si v posledním týdnu udržovaly klesající tendenci. "Benzín zlevnil o sedm haléřů na litr a prodává se nyní v průměru za 32,69 koruny za litr, zatímco nafta zlevnila o pět haléřů na cenu 31,81 koruny za litr," popsal ekonom Lukáš Kovanda.

 

 

Anketa

Ovlivňují vaše cestování ceny pohonných hmot?

Hlasovalo 178 lidí.


Pokles cen bude pokračovat i v dalších týdnech. "Výraznějšímu zlevnění brání oslabování koruny vůči dolaru, v němž se ropa obchoduje. Od začátku prázdnin koruna vůči americké měně oslabila zhruba čtyři procenta a je nyní vůči ní nejslabší za prakticky celý uplynulý rok," doplnil Kovanda.

 

Kde natankujete nejlevněji:

 

GALERIE: Ceny pohonných hmot

1
/
5
Ceny pohonných hmot - 1


Na světových trzích ale ropa Brent mírně zdražuje. To je mimo jiné způsobené i zprávami o útoku dronu jemenských povstalců na saúdské ropné pole. V České republice se podle Kovandy ale projeví nejdříve za dva až tři týdny.

 

 


Benzín a nafta se dají sehnat nejlevněji od letošního dubna. Redakce TN.cz pro vás připravila přehled nejnižších cen Naturalu 95 a nafty v jednotlivých krajích. Data jsou převzatá z portálu ceskybenzin.cz.

 

TN.cz