benzín a nafta

Ceny pohonných hmot v Česku klesají! Tady natankujete nejlevněji

Tankování
Zdroj: Getty Images, TN.cz
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 24. 8. 2019

Po týdnu klesajících cen mají pohonné hmoty dále zlevňovat. Významnějšímu poklesu cen ovšem brání slábnoucí koruna. Ropa Brent na světových trzích ale mírně podražila. Podívejte se také na srovnání cen benzínu a nafty v jednotlivých krajích České republiky.

Pohonné hmoty v České republice si v posledním týdnu udržovaly klesající tendenci. "Benzín zlevnil o sedm haléřů na litr a prodává se nyní v průměru za 32,69 koruny za litr, zatímco nafta zlevnila o pět haléřů na cenu 31,81 koruny za litr," popsal ekonom Lukáš Kovanda.

 

 

Anketa

Ovlivňují vaše cestování ceny pohonných hmot?

Hlasovalo 178 lidí.


Pokles cen bude pokračovat i v dalších týdnech. "Výraznějšímu zlevnění brání oslabování koruny vůči dolaru, v němž se ropa obchoduje. Od začátku prázdnin koruna vůči americké měně oslabila zhruba čtyři procenta a je nyní vůči ní nejslabší za prakticky celý uplynulý rok," doplnil Kovanda.

 

Kde natankujete nejlevněji:

 

GALERIE: Ceny pohonných hmot

1
/
5
Ceny pohonných hmot - 1


Na světových trzích ale ropa Brent mírně zdražuje. To je mimo jiné způsobené i zprávami o útoku dronu jemenských povstalců na saúdské ropné pole. V České republice se podle Kovandy ale projeví nejdříve za dva až tři týdny.

 

 


Benzín a nafta se dají sehnat nejlevněji od letošního dubna. Redakce TN.cz pro vás připravila přehled nejnižších cen Naturalu 95 a nafty v jednotlivých krajích. Data jsou převzatá z portálu ceskybenzin.cz.

 

TN.cz