Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

konec sezóny

Ceny skipasů rychle klesají! PŘEHLED nejlevnějšího lyžování

Sjezdové lyžování. Ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Sjezdové lyžování. Ilustrační foto

Na českých horách se blíží konec hlavní lyžařské sezony, někde už dokonce skončila. Vedlejší sezóna pro lyžaře znamená výraznou úsporu za ceny skipasů, někde mohou zlevnit až o jednu třetinu. Srovnali jsme pro vás ceny některých areálů za celodenní skipasy.

Lyžařské areály po celé České republice očekávají další nadílku sněhu, přitom v mnohých výrazně padají ceny. Pokud si tak chcete užít ještě poslední lyžování v této sezóně, nastává ideální čas.


Ceny ve vedlejší sezóně padají obvykle o deset až dvacet procent, mohou však spadnout až o jednu třetinu. V mnohých skiareálech pak lze ušetřit ještě více, pokud si pořídíte skipas online. Naopak v některých oblastech mezi hlavní a vedlejší sezónou nerozlišují a jízdné na vlecích je tam po celou dobu stejné.


Například v krkonošském Harrachově vás jednodenní skipasy vyjdou asi o deset procent levněji. Ve skiareálu Kohútka v Beskydech je rozdíl cen v hlavní a vedlejší sezoně až 25 procent.

 

Data v tabulce označují začátek vedlejší sezóny.


V krkonošském skiareálu Spartak v Rokytnici nad Jizerou se lyžuje na Studenově a v Horních Domcích. Je ale možné, že Studenov bude uzavřený dříve než Horní domky, to se rozhodne podle počasí o víkendu. Ceny v naší tabulce platí pro horní tři vleky ve Studenově, na menší vleky se kupují jízdy jednotlivě.


V lyžařském resortu Černá hora – Pec v Krkonoších začíná vedlejší sezóna 25. března. Ceny jsou asi o 15 až 20 procent nižší. Jeden z největších rozdílů v cenách je v šumavském středisku Lipno, kde ceny padají asi o jednu třetinu.


Některé areály však již oznámily konec lyžování. Kraličák v Jeseníkách končí sezónu tuto neděli, podobně je tomu v krušnohorském středisku Boží Dar-Neklid.

 


A jak to vypadá s počasím? V noci na sobotu nad hranicí 700 metrů nad mořem a na jihu nad 1100 metrů očekávat sněžení nebo smíšené srážky. Podobné počasí bude panovat i přes den.


“Bude zataženo až oblačno s občasným deštěm. Postupně od jihozápadu začnou srážky pozvolně ustávat a bude ubývat i oblačnosti. Nejvyšší teploty budou 7 až 11 stupňů Celsia, v 1000 m na horách kolem 4 stupňů,“ sdělil Český hydrometeorologický úřad.


Aktuální počasí a výšku sněhové pokrývky v českých i zahraničních skiareálech můžete zjistit zde.
 

rod TN.cz