konec sezóny

Ceny skipasů rychle klesají! PŘEHLED nejlevnějšího lyžování

Sjezdové lyžování. Ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Sjezdové lyžování. Ilustrační foto
Téma:

Na českých horách se blíží konec hlavní lyžařské sezony, někde už dokonce skončila. Vedlejší sezóna pro lyžaře znamená výraznou úsporu za ceny skipasů, někde mohou zlevnit až o jednu třetinu. Srovnali jsme pro vás ceny některých areálů za celodenní skipasy.

Lyžařské areály po celé České republice očekávají další nadílku sněhu, přitom v mnohých výrazně padají ceny. Pokud si tak chcete užít ještě poslední lyžování v této sezóně, nastává ideální čas.


Ceny ve vedlejší sezóně padají obvykle o deset až dvacet procent, mohou však spadnout až o jednu třetinu. V mnohých skiareálech pak lze ušetřit ještě více, pokud si pořídíte skipas online. Naopak v některých oblastech mezi hlavní a vedlejší sezónou nerozlišují a jízdné na vlecích je tam po celou dobu stejné.


Například v krkonošském Harrachově vás jednodenní skipasy vyjdou asi o deset procent levněji. Ve skiareálu Kohútka v Beskydech je rozdíl cen v hlavní a vedlejší sezoně až 25 procent.

 

Data v tabulce označují začátek vedlejší sezóny.


V krkonošském skiareálu Spartak v Rokytnici nad Jizerou se lyžuje na Studenově a v Horních Domcích. Je ale možné, že Studenov bude uzavřený dříve než Horní domky, to se rozhodne podle počasí o víkendu. Ceny v naší tabulce platí pro horní tři vleky ve Studenově, na menší vleky se kupují jízdy jednotlivě.


V lyžařském resortu Černá hora – Pec v Krkonoších začíná vedlejší sezóna 25. března. Ceny jsou asi o 15 až 20 procent nižší. Jeden z největších rozdílů v cenách je v šumavském středisku Lipno, kde ceny padají asi o jednu třetinu.


Některé areály však již oznámily konec lyžování. Kraličák v Jeseníkách končí sezónu tuto neděli, podobně je tomu v krušnohorském středisku Boží Dar-Neklid.

 


A jak to vypadá s počasím? V noci na sobotu nad hranicí 700 metrů nad mořem a na jihu nad 1100 metrů očekávat sněžení nebo smíšené srážky. Podobné počasí bude panovat i přes den.


“Bude zataženo až oblačno s občasným deštěm. Postupně od jihozápadu začnou srážky pozvolně ustávat a bude ubývat i oblačnosti. Nejvyšší teploty budou 7 až 11 stupňů Celsia, v 1000 m na horách kolem 4 stupňů,“ sdělil Český hydrometeorologický úřad.


Aktuální počasí a výšku sněhové pokrývky v českých i zahraničních skiareálech můžete zjistit zde.
 

Související témata:
rod TN.cz