UNIKÁTNÍ PŘEDÁVÁNÍ

Ceny Thálie byly rozdány přes video. Ocenění získal Josef Abrhám

Předávání Cen Thálie v roce 2019
Brabec Martina
Martina Brabec
15.11. 2020 7:52
Téma:

Udílení divadelních Cen Thálie letos proběhlo netradičně. Kvůli epidemii koronaviru bylo celé letošní vyhlášení online. Cenu si mimo jinými odnesli Erika Stárková a Josef Abrhám.

Předáváním letošních cen provázel prezident Herecké asociace Ondřej Kepka a do studia v Olomouci se prostřednictvím videokonferencí připojovali hosté.


Herečka Erika Stárková zvítězila v kategorii muzikál, opereta a jiné hudebnědramatické žánry. Za muže ve této kategorii bodoval Pavel Režný.


V kategorii činohra zvítězili Tereza Groszmannová a Petr Štěpán, v opeře zabodovali Jana Šrejma Kačírková a Lukáš Zeman.


Cenu pro činoherce do 33 let získal Josef Láska. Josef Abrhám a Hana Bauerová si odnesli cenu za celoživotní mistrovství v činohře. Celoživotní mistrovství v muzikálu ovládla Hana Talpová, v opeře Jan Malík a v baletu, tanci a pohybovém divadlu Aneta Voleská.

 


Cenu české akademie divadelníků získal Jaroslav Vostrý a cenu Thálie za šíření divadelního umění v televizi dostal Josef Špelda.

 


Rozdány byly také ceny v kategorii balet, tanec a pohybové divadlo, ve které zvítězili Alina Nanu a Ondřej Vinklát. Cenu v kategorii alternativní divadlo obdržel Jakub Gottwald a za loutkové divadlo byl oceněn Ondřej Nosálek.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz