Policejní zákrok

Černoch zemřel poté, co ho střelili do zad, ukázala pitva. Protesty opět sílí

Téma:

V americké Atlantě pokračují protesty proti rasismu. Demonstrace totiž znovu posílil další policejní útok policistů na černocha Raysharda Brookse právě u Atlanty. Pitva prokázala, že zemřel na následky dvou střel do zad.

Násilná smrt dalšího černocha znovu naplnila ulice měst ve Spojených státech protestujícími. V Atlantě, kde se případ stal, vyšly do ulic stovky lidí.

 

Protesty proti policejní brutalitě, které vypukly před třemi týdny kvůli smrti George Floyda, opět sílí. Stejně jako Floyd i Rayshard Brooks zemřel po policejní potyčce. Na policisty zaútočil taserem, kterého se zmocnil. Osudnými se mu pak staly dvě střely do zad ze zbraně policisty Garretta Rolfa. Toho teď propustili z policejního sboru.

 

Podle prokuratury byla reakce policistů přehnaná a Brooks pro ně nepředstavoval takové nebezpečí. Po spravedlnosti volá i rodina zesnulého. Zůstaly po něm čtyři děti.

 

 

"Žádná spravedlnost nebude dostatečná. A hlavně - nic mi mého muže nevrátí. Ztratila jsem nejlepšího přítele. Už nikdy nebudu moci říct našim dětem: Tatínek vás naučí bruslit nebo plavat," zoufá si vdova Tomika.

 

Soud v Atlantě by měl rozhodnout už tento týden, jestli někoho obviní.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez, Martina Nášelová TN.cz