Trest smrti

Černocha za autem uvláčel k smrti, vraha popravili po 21 letech!

John William King byl popraven 21 let po vraždě
Zdroj: Profimedia, AFP PHOTO / Texas Department of Criminal Justice
Téma:

V Texasu popravili ve středu navečer místního času (v noci na čtvrtek našeho času) Johna Williama Kinga. Muže, který stojí za jedním z nejhorších zločinů z nenávisti v americké historii. King před 21 lety za autem uvláčel k smrti černocha.

King se dvěma kumpány Jamese Byrda juniora zavraždili v roce 1998. Nejprve černocha zmlátili, pak přivázali za auto, táhli několik kilometrů a uvláčeli k smrti.

 

Čtyřiačtyřicetiletý King, je druhým popraveným v tomto případu, píše BBC. Před nejtvrdším trestem ho nezachránila ani dlouhá řada odvolání. Poslední bylo zamítnuto toto pondělí. Americký nejvyšší soud se jeho prosbami dokonce odmítl zabývat.

 

Lékaři prohlásili Kinga za mrtvého ve středu po sedmé hodině odpoledne místního času ve státní věznici v texaském Huntsville. Podle New York Times je prvním bělochem, který dostal v moderních texaských dějinách trest smrti za vraždu černocha.

 

 

Podle žalobců byl King vůdcem trojice, která Byrda uvláčela k smrti. Jeho kumpán Lawrence Russell Brewer trest smrti dostal v roce 2011. Shawn Allen Berry si jako jediný za podíl na vraždě nevyslechl trest smrti a odpykává si doživotní trest. O podmínečné propuštění může žádat až v roce 2038.

Související témata:
pez TN.cz