GALERIE Středočeský kraj

Černý dým nad Sedlčany: S požárem hasiči bojovali skoro celý víkend

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 15.12. 2019 21:22
Téma:

Hustý černý dým zahalil v sobotu odpoledne středočeské Sedlčany. Začala hořet skládka kovošrotu. Hasiči musí zasahovat v dýchací technice. Dohašování bude trvalo až do nedělní noci.

Až deset jednotek hasičů bojovalo v Sedlčanech s požárem v tamním kovošrotu. Asi od jedné hodiny v sobotu odpoledne se nad městem a okolím vznášel hustý černý dým a děsil jeho obyvatele.

 

"Jde o ekologickou šílenost, ten kouř se táhne velmi daleko a fouká poměrně silný vítr. Chudáci lidi, co nevědí a větrají. Hoří tam plasty, fuj!" popsal pro TN.cz jeden ze svědků.


"Na místo jsme původně vyslali čtyři jednotky, kvůli rozsahu požáru jsme vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu," řekl mluvčí hasičů Petr Svoboda.

 

Video z místa požáru skládky v areálu kovošrotu:


Do Sedlčan vyjela i chemická laboratoř Kamenice. Po několika hodinách se oheň podařilo dostat pod kontrolu. Kolem 16. hodiny majitel kovošrotu sehnal nakladač, který posloužil při rozebírání hromady odpadu.
 


V areálu kovošrotu začal hořet zřejmě uskladněný odpad, jak kovový, tak například gumy. "Vítr je zatím příznivý a žene dým mimo město. Hasiči zasahují v dýchací technice," doplnil ještě v sobotu Svoboda. Při požáru se nikdo nezranil a nebylo třeba nikoho ani evakuovat. Škoda je asi 2 miliony korun, podařilo se ochránit majetek za další dva miliony.

 

GALERIE: Požár kovošrotu v Sedlčanech

1
/
12
Zdroj: Viktor Němec
Požár v Sedlčanech - 3

 

TN.cz