Museum Kampa

Hasiči zkrotili požár v muzeu Kampa. Zjišťují škody na milionových obrazech

Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 15. 7. 2020
Téma:

Ve středu odpoledne vyrazili pražští hasiči do ulice U Sovových mlýnů k požáru elektrických rozvodů v technické místnosti jedné z budov muzea na Kampě. Uvnitř byly tlakové lahve. Tmavý dým byl vidět ze širokého okolí.

K požáru na pražské Kampě vyjely čtyři jednotky hasičů ve středu kolem půl třetí odpoledne. V budově, ve které začalo hořet, se nacházely tlakové lahve, které hasiči vynesli ven. Oheň se jim podařilo zlividovat asi po hodině a půl.

 

"Jedná se o požár elektrických rozvodů v technické místnosti. Na místě jsou hasiči z centrální a smíchovské stanice a jednotka HÚOPH," napsali nejprve pražští hasiči na twitteru.

 

Požár hasili pomocí CO2, dále museli čekat na příjezd elektrárenské a plynárenské pohotovosti kvůli odpojení objektu od energií.

 

Aktuální informace z místa požáru muzea Kampy od pražských hasičů:

 

"V tuto chvíli se plameny nedostávají do prostoru výstavy, nicméně zplodiny hoření bohužel ano," popsal kolem třetí hodiny mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Zplodiny hasiči odvětrávají přetlakovou ventilací.

 

 

"Přes 100 lidí bylo vyzváno k odchodu do bezpečného prostoru. Plavební komora před objektem byla uzavřena," informovala policie.

 

Podle předsedy správní rady Musea Kampa Jiřího Pospíšila v místnosti svařoval pracovník města, poté se začal požár šířit, zničena byla vzduchotechnika, umění by ale mělo být nepoškozené. Hasiči začali po třetí hodině vynášet obrazy ze zasažených prostor.

 

Na místě zasahovala také záchranná služba, která si převzala do péče jednoho člověka.

 

 

GALERIE: Požár v areálu muzea na Kampě

1
/
8
Zdroj: HZS Praha
Požár v ulici U Sovových mlýnů

 

Související témata:
TN.cz