Děsivá bilance

Černý týden pro plavce v Česku. Utonuli čtyři lidé, po dvou se pátrá

Na Táborsku se na Lužnici převrhla kánoe se dvěma vodáky - 5
Zdroj: Policie ČR
Pátrání po vodákovi na Lužnici na Táborsku
Petr Zelený
Petr Zelený
9.8. 2020 16:49
Téma:

Nesmírně tragický je právě končící týden na českých řekách a přehradách. Je jisté, že utonuli čtyři lidé, po dalších dvou záchranáři bezvýsledně pátrají. I oni jsou nejspíš již po smrti. Nejnovější obětí vodního živlu je seniorka, která v neděli odpoledne utonula v řece Sázavě u Týnce nad Sázavou na Benešovsku.

"Devětasedmdesátiletá žena po 15. hodině skočila do Sázavy v Krhanicích, protože viděla ve vodě topícího se mladíka a chtěla mu pomoci. Zatímco on se dostal na břeh bez zranění, ji záchranáři neúspěšně oživovali," popsala pro TN.cz policejní mluvčí Michaela Richterová.

 

Seniorka je tak už v tomto týdnu čtvrtou potvrzenou obětí na této řece. Těmi dalšími jsou dva teenageři, kteří se vydali koupat ve středu. Těla šestnáctiletého Leoše a o rok mladšího Samuela záchranáři objevili až v neděli, pátrali po nich přitom od středeční půlnoci.

 

 

Čtvrtou obětí Sázavy je starší muž, který si šel v pátek zaplavat v kempu u obce Samopše na Kutnohorsku. Pátrači jeho bezvládné tělo objevili následující den bez známek života.

 

Další dva případy jsou z jižních Čech. V sobotu se na Lužnici u Dráchova na Táborsku převrátila na jezu kánoe se dvěma vodáky. Z proudu se podařilo vytáhnout jen jednoho.

 

"Druhého se stále nepodařilo najít. Na místě dnes zasahoval jak člun, tak pátrači, kteří pročesávali břehy řeky. Bohužel bez úspěchu," uvedl na dotaz TN.cz v neděli odpoledne policejní mluvčí Milan Bajcura.

 

 

Marné je i hledání muže, který zmizel rovněž v sobotu pod hladinou orlické přehrady v Radavě. Vyskočil z lodi a už se nevynořil. Pátrání komplikuje i fakt, že hloubka na místě je přibližně 18 metrů.

 

Bajcura řekl, že po takto dlouhé době je už předpoklad, že oba dva muži jsou bohužel po smrti.

 

Připomeňte si pátrání po dvojici teenagerů v sobotní reportáži:

 

TN.cz