útěk před virem

Češce na letišti v Číně naměřili teplotu, manžel tam musel zůstat

Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 4.2. 2020 18:24
Téma:

Kateřině Pekařové se v úterý podařilo na druhý pokus opustit Čínu, ze které s dětmi předčasně odjela kvůli hrozbě koronaviru. Odlet byl pro ni velice stresující – první test mladé mamince naměřil vyšší teplotu. Manžel musel zůstat v Číně.

"To loučení je pro mě ze všeho nejhorší - mnohem horší, než nějaký vir," napsala k dojemné fotografii Kateřina. Manžel musel zůstat v Číně a odletět by měl až v sobotu. Poletí totiž s jinou společností, která jako jediná umožňuje přepravit i psa.

 

Kateřina popsala i problémy na letišti. "Neobešlo se to bez komplikací. Prvně mi naměřili teplotu 37,1 a už byl problém. Tak jsem dalších 10 minut musela stát mimo s rtuťovým teploměrem a čekat. Naštěstí to bylo negativní. Už by si ty svoje nekvalitní teploměry made in China (vyrobeno v Číně) měli vyměnit. Tohle je na moje nervy už moc silná káva," popsala.

 

 

Kateřina zveřejnila video z okénka letadla během startu. "Tak ahoj Číno. Takové loučení jsem si nepředstavovala ani v tom nejdivočejším snu," popsala. "Moc se těším do Česka. Na češtinu, přírodu, na jídlo, na koprovku od mamky," dodala.

 

Rodina chtěla Čínu opustit už minulý týden, nebylo to možné – do letadla je nepustili kvůli tomu, že neměli vízum pro dceru, která se narodila na konci loňského roku v Číně. Situaci jim pomohla vyřešit česká vláda. Více najdete zde.

 

Češka žila se svým partnerem a dvěma malými dětmi v Číně dlouhodobě. Do Česka se plánovali natrvalo vrátit už v březnu. Kvůli koronaviru se ale rozhodli opustit zemi dříve. Vysloužili si ale za to i kritiku. Více najdete zde.

 

U muže z Belgie byl potvrzen koronavirus. Z Číny letěl s pěti Čechy:

 

Počet obětí koronaviru stále stoupá:

Související témata:
TN.cz