Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nízké ceny

Češi kupují letní zájezdy ve velkém! Hitem je letos exotika

Zdroj: TV Nova

Přestože je teprve polovina ledna, lidé už ve velkém začali nakupovat letní zájezdy, prý se tak dá ušetřit až 40 procent z celkové ceny. Nárůst prodeje hlásí většina cestovních kanceláří. A hitem by prý letos měly být hlavně středomořské státy a exotika. Cestovky počítají s tím, že do konce ledna prodají téměř polovinu zájezdů.

Velký výběr destinací, nižší ceny a v neposlední řadě benefity, jako jsou dítě zdarma, jídlo v letadle nebo parkování v ceně. Není divu, že nabídky takzvané "první minuty" jdou v těchto dnech na dračku.

 

"V tuhle chvíli, když to srovnáme s minulým rokem, registrujeme nárůst 17 procent," uvedl Jan Bezděk, mluvčí CK FISCHER.

 

Mezi nejprodávanější destinace letos patří Turecko, Španělsko a Řecko. Nejlevnější letní dovolenou pořídíte právě v Turecku. Pak následují Bulharsko nebo Egypt. Podle cestovních kanceláří si ale lidé za dovolenou rádi připlatí - hlavně za exotické destinace.

 

"Boom zažívají Spojené arabské emiráty, Omán, Katar a přidávají se k tomu i ty v Karibiku - Kuba, Dominikánská republika nebo v Indickém oceánu Maledivy, Mauricius, Seychely," dodal Bezděk.

 

Podle mluvčí prodejce zájezdů Invia Andrey Řezníčkové jsou v lednu letní zájezdy prodávané se slevou až 40 %, v průběhu února ale budou klesat jak slevy, tak různé first minute benefity.

 

 

"Očekáváme, že do konce ledna bude z nabídky prodáno více než 45 procent," věří generální ředitel cestovní kanceláře Čedok Jan Koláčný.

 

Kdo chce koupit dovolenou nejvýhodněji, neměl by s nákupem otálet. Nabídka největších benefitů brzo skončí.

reg/Simona Šimková TN.cz