kouzlo cashbacku

Češi našli způsob, jak dostat zpět peníze, které utratí na e-shopech

Peníze
Zdroj: isifa.com
Téma:

Češi na internetu objevili fenomén cashbacku a z jejich nákupů se jim vrací zpátky tisíce korun. Jak je to možné?

Na českém internetovém trhu se šíří nový hit ze zahraničí. A sice fenomén tzv. cashbacku, neboli vrácených peněz z vašich internetových obchodních transakcí.
 

Jak to funguje? Celý systém, jak získat část peněz, které utratíte za své nákupy na internetu zpátky, je skutečně jednoduchý. Uživatel se zaregistruje na cashbackových portálech (v Česku třeba PlnaPenezenka.cz) a vybere si z nabídky partnerských obchodů. Následně proklikne do obchodu, tím se zaznamená jeho návštěva, vybere si zboží dle svého přání a objedná si ho.
 

Způsob dopravy, platba, případně dodatečná sleva se řídí možnostmi samotného e-shopu partnera bez omezování, pokud uživatel použije cashback. Většinou se cashback vztahuje i na zlevněné zboží a na objednávky, kde je použit nějaký kupón nebo věrnostní karta.
 

"Samotný pojem cashback veřejnost u nás zná, ovšem je relativně nízké povědomí o cashback portálech na internetu. Například v Anglii tyto služby nyní zažívají neskutečný boom," vysvětluje majitel portálu PlnaPenezenka.cz Michal Hardyn. Jeho společnost je důkazem, že Češi se do cashbacku opravdu zamilovali. Nárůst obratu se totiž mezi lety 2013 a 2014 zvýšil o neuvěřitelných 1000%. Například největší jednorázově vyplacený cashback v roce 2014 byl 3 350 korun.
 

Zákazník může získat zpět od dvou až do patnácti procent z celkového nákupu. Cílovou skupinou zastupují také výrazným počtem ženy, zejména maminky na mateřské dovolené. Pozadu nejsou ani mladé bezdětné páry a jednotlivci. Ale služba je výhodná pro každého, kdo nakupuje na internetu.

 

Související témata:
tn.cz