drahé ošetření

Češi prchají před zimou na exotické dovolené, přibývá nemocných kojenců

Nemocné dítě
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 31. 10. 2019
Téma:

Mnozí Češi prchají před nástrahami studeného počasí do teplejších krajin a berou s sebou také děti. Pojišťovny evidují až 35procentní nárůst zranění a nemocí v exotických krajinách s příchodem podzimu. Nárůst se týká i těch nejmenších.

Úrazy, záněty uší a nosohltanu, zažívací problémy a různá onemocnění. Přes 20 procent všech zdravotních indispozicí kojenců se stane na cestách po exotických krajinách.


"Za loňský rok a prvních deset měsíců toho letošního nám klienti Allianz nahlásili ze svých dovolených okolo stovky případů spojených s ošetřením dětí do jednoho roku,“ uvedl vedoucí medické asistence Allianz Assistance Jakub Fiala.

 

 


Náklady na lékaře v cizině mohou značně zatížit dovolenkový rozpočet. V některých případech se mohou vyšplhat až na pětinásobek českých cen. U některých pacientů navíc pojišťovny musí zařídit i převoz zpátky do České republiky.


"V řadě případů totiž klienti z důvodů ošetření nebo hospitalizace zmeškají svůj plánovaný návrat,“ dodal Fiala. Náklady na repatriaci se pohybují od desítek do stovek tisíc korun, což je pořádný zásah do rodinných financí.
 

TN.cz