Utrácí ve velkém

Češi se chystají na léto v Česku. Nakupují grily, bazény i elektrokola

Petr Brzek
Petr Brzek
Publikováno 3. 5. 2020
Téma:

Kvůli omezeným možnostem cestování se mnoho Čechů chystá strávit dovolenou v České republice. A moře budou zřejmě nahrazovat bazénem na zahradě. Jejich prodej totiž trhá rekordy. Zájem je ale také o další výbavu potřebnou pro tuzemské letní aktivity.

Prodejci a výrobci bazénů mají žně. S loňskem se to prý nedá srovnat. „Ten nárůst máme velmi vysoký, zhruba o sto procent,“ potvrzuje za výrobce bazénů Albixon Lucie Sokolová.
„Všichni chtějí mít hotový bazén a zprovozněný co nejrychleji,“ popisuje Jiří Smejkal ze S & R Servis, dodavatel bazénů a bazénové technologie.

 

„Češi přehodnocují svoje plány na letošní dovolenou. Vědí, že ji pravděpodobně stráví v tuzemsku. My to vidíme na extrémním zájmu například o bazény, kterých jsme prodali o téměř 2000 procent víc než touto dobou v loňském roce,“ uvádí také Pavla Hobíková, tisková mluvčí Mall.cz.

 

Zatímco někteří Češi již bazén mají nebo ho právě pořizují, najdou se i tací, kterým taková investice přijde zbytečná. „Pořizovat si bazén je úplně zbytečné, protože vodních ploch i otevřených bazénů je hodně. Myslím si, že jak se budou uvolňovat restrikce, tak určitě to koupání bude povolené,“ zaznělo v naší anketě.

 

Pohodu u bazénu si řada z nás nedokáže představit bez chutného jídla a posezení s rodinou či přáteli. „Zájem roste také o zahradní grily a zahradní nábytek. Hitem posledního týdne byly trampolíny, kde prodeje vzrostly o téměř 400 procent,“ uvádí Pavla Hobíková. Prostě všechno, čím si lze zpříjemnit pobyt na zahradě. Češi ale nemyslí jenom na lenošení.

 

 

„Zvýšený je i prodej pingpongových stolů,“ potvrzuje David Nedvěd ze společnosti Cornilleau.

 

„Dovolenou budou trávit tady v České republice, tak pociťujeme i velký nárůst jak samotného servisu, tak zájmu o elektrokola,“ uvádí Aleš Hrdlička z Voice Bike.

 

Česko je bazénovou velmocí. Jak to s koupáním v nich letos bude, je ale ve hvězdách. Čeká nás možná nejhorší sucho za poslední staletí a některé obce už teď napouštění bazénů zakázaly.

Turistické destinace u nás se připravují, že žádní zahraniční návštěvníci nepřijedou. Na reportáž TV Nova se podívejte ZDE:

Související témata:
TN.cz