Zavedené restrikce

Češi se na uvolnění opatření těší! Každý druhý chce vyrazit do hospody

Simona Šimková
Simona Šimková
2.12. 2020 20:39
Téma:

Češi se otevření restaurací, obchodů a služeb nemůžou dočkat. Podle ankety, kterou ve středu reportéři TV Nova natáčeli po celé republice, plánuje každý druhý dotázaný vyrazit do restaurace.

"Už se těším na točené pivo v hospodě,“ prozradil jeden z dotázaných. "Těším se nejvíc na pivo,“ dodává další. Z obavy o místo v oblíbeném podniku lidé s předstihem dělají rezervace. "Máme následující dny plné,“ potvrdil provozovatel restaurace Na Verandách v Praze Václav Vojíř.

 

Když se z pěšinky stane dálnice, není to pro ženy úplně dobré. Stejně jako reportérka TV Nova většina žen vyrazí ke kadeřnici. "Už jsem objednaná,“ potvrdila dotázaná žena. "Tak samozřejmě, že mi kosmetické procedury kadeřnictví chyběly,“ přizvukuje další.

 

 

Polehávání na gauči je sice fajn, ale další, na co se lidé nejvíc těší, je pořádný relax někde ve welness centru, nejlépe na horách. "Plánujeme prodloužený víkendy na horách a ve welnessu,“ doplňuje další z oslovených.

 

"Telefony zvoní, už v sobotu máme první hosty, tak se těšíme,“ raduje se majitel chaty Jan Husenský.

 

Tím to ale nekončí, potřeby a touhy Čechů jsou různé. Některým chybí knihovny, jiným sport. Další se těší, až budou moci znovu chodit do práce. Kvůli velkému zájmu upraví řada podniků a služeb svou otevírací dobu a provozovatelé jsou připraveni fungovat i sedm dní v týdnu.

Majitelé a provozovatelé obchodů dokončovali poslední přípravy před otevřením:

ls TN.cz