Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Citlivé téma

Češi se převlékli za Borata, zatkla je policie a dostali pokutu

Sacha Baron Cohen jako Borat
Zdroj: Profimedia
Sacha Baron Cohen prosavil postavu Borata

Hodně dlouho bude na výlet do kazašské Astany vzpomínat skupina šesti českých turistů. Ti se na konci minulého týdne převlékli do odhalujících mužských plavek, které proslavil film Borat a chtěli si pořídit fotku. Dopadlo to ale úplně jinak.

Čechy v zelených plavkách a s černými parukami na hlavách totiž chytili policisté. Ti celou skupinku zadrželi a odvedli od nápisu I love Astana (Miluji Astanu), kde si chtěli turisté snímek na památku pořídit.


Později si čeští výletníci vyslechli obvinění z "drobného výtržnictví", uvedl portál Akipress. Češi nakonec vyvázli jen s menší pokutou ve výši přibližně patnáct set korun.


 

Bizarní incident se odehrál minulý pátek a ilustruje, že i po jedenácti letech Kazaši komedii Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu stále nevydýchali.


Komik Sacha Baron Cohen ve filmu ztvárnil fiktivního kazašského reportéra Borata, který je hloupý, sprostý a primitivní. A Kazachstán vykreslil jako pekelnou díru plnou primitivů, kteří žijí pomalu jako ve středověku.Kazaši jsou na veškeré zmínky o filmu proto dodnes velmi hákliví a někteří internetoví diskutéři proto požadovali pro české recesisti mnohem tvrdší trest než jen pokutu v řádu tisíců korun.

pez TN.cz