koronavirus

Češi si koronavirus vozí i ze zahraničí, nejčastěji z Rakouska

K rizikovým zemím přibylo Srbsko a Černá Hora
Zdroj: TV Nova
Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 23. 7. 2020
Téma:

Za minulý týden se v zahraničí nakazilo 46 Čechů. Nejvíce případů pochází z Rakouska a Srbska. V České republice je aktuálně 5072 aktivních případů nemoci Covid-19.

Z Rakouska si minulý týden přivezlo koronavirus 16 lidí, druhé je Srbsko, ze kterého si nákazu přivezlo pět lidí. Následují státy jako Bulharsko, Chorvatsko a Slovensko, které hlásí po čtyřech případech nákazy.

 

Mimo zmíněné státy si nemoc Češi přivezli také třeba ze Švédska, Běloruska nebo Černé Hory. Rakousko aktuálně hlásí 1 445 aktivních případů. V posledním týdnu se náš jížní soused vrátil také k některým opatřením, jako je nošení roušek v obchodech a hromadné dopravě. 

 

 

 

Počet nakažených stoupá také v turisticky oblíbeném Chorvatsku, kde se denní přírůstek pohybuje kolem 100 nakažených. Některé dovolenkové země mají pro nakažené turisty vyhrazené speciální hotely, jiné je izolují tam, kde bydleli, nebo je převážejí do nemocnic.

 

 Počet pravděpodobně importovaných případů COVID-19: 

 

 

Cestovní kanceláře nedoporučují turistům snažit se onemocnění skrývat. Většina zemí za to uděluje vysoké pokuty, například na Slovensku za porušení karantény hrozí až 133 tisíc korun.

 

Ke středečnímu večeru bylo v České republice evidováno 5072 aktuálně nakažených osob. Nejhůře je na tom Moravskoslezký kraj a Jablonecko.

 

Šéfka Moravskoslezské hygienické stanice potvrdila koronavirus v týmu Opavy. Podívejte se na reportáž televize Nova:
 

TN.cz