pekelné horko

Koupaliště v sobotu praskala ve švech, někde zasahovali i záchranáři

Marek Bruna
Marek Bruna, Kateřina Sejková
19.6. 2021 20:23
Téma:

V sobotu Česko spalovalo horko a kdo mohl, ten vyrazil k vodě. Koupaliště tak po celé republice praskala ve švech. Čekání ve frontách se navíc prodlužovalo kvůli vládním opatřením o omezené kapacitě koupališť. Na některých místech zasahovali záchranáři, například na Kladensku, kde se topila 16letá dívka.

Dostat se na koupaliště bylo v sobotu na některých místech nadlidským výkonem. Například na brněnském koupališti Riviéra se za den vystřídalo několik tisíc lidí, v obležení byla většina atrakcí jako je skluzavka, tobogán a nebo vodní chrliče.

 

Fronty se tvořily taky u stánků s občerstvením, kde se místní barmani nezastavili. Spousta lidí si přišla zasportovat na místním beach volejbalovém hřišti a objevili se i plavci, kteří se pokoušeli mezi těmi davy uplavat aspoň několik ostrých temp. Většina návštěvníků si ale prostě jen přišla odpočinout na dece nebo vyrazili k vodě s dětmi.

 

V Praze byla situace snad ještě horší. První překvapení čekalo reportéra TV Nova už na parkovišti u bazénu. Místo, kde nechat auto, nikde nebylo. Před vchodem navíc čekaly desítky lidí. Po zhruba čtvrt hodině čekání ve frontě stál reportér v její polovině, takže to zkusil jinde.

 

 

Podobné to ale bylo na všech koupalištích v hlavním městě. Přeplněný byl biotop v Radotíně i koupaliště Petynka. Teplota během dne navíc pořád stoupala. A protože se mu nechtělo čekat, reportér nepochodil ani na druhém koupališti.

 

Další na tom ale bylo asi ještě hůř, a tak chytal bronz alespoň při čekání. V českých bazénech je stále kapacita omezená na 50 procent a lidé tak mohou dovnitř vždy až poté, co někdo odejde. Čekání to dost prodloužilo.

 

Po půl hodině čekání na sluníčku byl reportér stále na konci fronty, a tak to vzdal i na posledním koupališti. Největší jistota, jak se v těchto tropických dnech zchladit, je mít na zahradě vlastní bazén.

 

Koupaliště zaměstnaly i záchranné složky

 

Koupání se ani v sobotu neobešlo bez komplikací. Například v obci Hřebeč na Kladensku vyjížděli záchranáři k topící se 16leté dívce. Podle policie to byla neplavkyně, která skočila do hluboké vody, ze které ji naštěstí včas vytáhli ostatní lidé a dívka se tak jen nalokala vody.

 

 

"Zasahovali jsme na místě, dívka byla převezena do nemocnice na pozorování," prozradila mluvčí středočeských záchranářů Petra Homolová.

 

Na pražském koupališti Džbán odpoledne měli plné ruce práce potápěči z řad hasičů i policistů při hledání pohřešovaného člověka. "Osoba byla nalezena v pořádku mimo koupaliště. Případ řeší policie," uvedli hasiči.

 

V Liberci hasiči museli evakuovat desítky lidí z aquaparku Babylon, kde se propadl strop a spadl na místo s lehátky. Událost se naštěstí obešla bez zranění, aquapark ale musel být uzavřen. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Radim Bánovský TN.cz