Kouzlo televizní obrazovky

Češi věnují médiím přes 9,5 hodiny denně

Počítač
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Sledování médií, tedy televize, rozhlas, internetové zprávy a další aktivity, nám zaberou víc než práce - celkem s nimi strávíme 574 minut denně.

Cross-mediální studie, kterou nedávno představila agentura ATO-Nielsen Admosphere, se v dubnu letošního roku zúčastnilo více než 2 000 dotázaných ve věku 15 až 74 let. Co z ní vyplývá? Sledování videa průměrně věnujeme 235 minut denně, další oblíbenou činností je poslech hudby a zpráv, kterému věnujeme 155 minut. Čtení tisku, knih a zpráv na internetu nás zaměstná po dobu 58 minut denně, 53 minut věnujeme komunikaci a 52 minut dalším aktivitám na internetu. Celkem 89 minut věnujeme jiným offline aktivitám a překvapivě jen 20 minut denně hraní her.
 

Televize stále vede

Zajímá vás, která multimediální zařízení používáme nejčastěji a trávíme s nimi nejvíce času? Na prvním místě zájmu je televize, před jejíž obrazovkou respondenti průměrně strávili 222 minut. Na druhém místě je poslech rádia a hudebních zařízení (MP3 a MP4) s dobou 131 minut, na třetím stolní počítač s 118 minutami a notebook s 94 minutami. Mobilním telefonům účastníci průzkumu věnovali celkem 60 minut, tabletům 7 minut a novinám a časopisům 14 minut. Čtení papírových knih nebo souborů v elektronických čtečkách dokumentů podle průzkumu věnujeme 10 minut. Reklamní veřejné obrazovky sledujeme přibližně 4 minuty denně a na herní konzole zbyla jen jedna minuta.


Způsob sledování médií významně ovlivňuje věk respondentů. Mladí lidé ve věku 15-24 let sledují televizní obsah přibližně 91 minut denně a dalších 47 minut věnují sledování jiných audiovizuálních děl (např. placená a neplacená videa z internetu). Lidé ve věku 45-54 let věnují televiznímu obsahu 219 minut a jiným audiovizuálním dílům 10 minut. Nejvíce televizního obsahu konzumují respondenti z věkové skupiny 65-74, kteří před obrazovkou zůstávají po dobu 365 minut. Jinému obsahu věnují jen 2 minuty denně.

Další zajímavé články, reportáže a zátěžáky najdete v sekci UPGRADE. Nový díl pořadu Upgrade uvidíte v sobotu 20.6.2014 v 10:05 na Nově.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.CZ / vac