Anketa Přepadení pumpy

Češi zuří kvůli vraždě pumpařky: Lepší ochranu a trest smrti, žádají

Loupežné přepadení obsluhy čerpací stanice na Mělnicku - 2
Zdroj: Policie ČR
Loupežné přepadení obsluhy čerpací stanice na Mělnicku
Téma:

Vražda obsluhy čerpací stanice na Mělnicku rozzuřila Čechy. Lidé se na internetu rozčilují, že obsluhy čerpacích stanic nejsou dostatečně chráněny. Vadí jim také, že pachatelům nehrozí trest smrti. Ten by rádi obnovili.

Záběry z bezpečnostních kamer odhalují chladnokrevnost činu. Maskovaní pachatelé vtrhli v noci na pondělí na benzínovou stanici u obce Nelahozeves na Mělnicku a hned bez varování jeden z nich začal střílet. Čechy brutalita činu šokovala.

 

Anketa

Měl by být obnoven trest smrti?

Hlasovalo 26819 lidí.
"Podle chůze to jsou smažky! Obnovila bych tresty smrti! Havěť hnusná! Rodině upřímnou soustrast a hodně sil," napsala v diskuzi na facebookovém profilu TN.cz paní Barbora.

 

A shodují se s ní i další diskutující. "Hrozné, co se děje. Obnovila bych trest smrti. Co když je chytí a dají jim doživotí? Budou v teplíčku, pětkrát denně papání z našich peněz!? Provaz, nic jiného si nezaslouží," souhlasí třeba paní Petra.

 

"V takových případech má trest smrti smysl. Naši zákonodárci by se měli nad obnovou zamyslet. A neřešit kraviny," dodal pan Milan. Trest smrti byl v Československu zrušen v roce 1990, následně byl zakázán Listinou základních práv a svobod.
 

 

 

Proč tam byla sama?

Lidé se rozčilují také kvůli tomu, že osmapadesátiletá pumpařka byla na benzínce v noci sama. "Proč sakra takové odlehlé pumpy nemají najatou ochranku se zbraní? Myslím si, že pumpa vydělává dost, takže si mohla nějakého takového najmout. Život to té paní již nevrátí," je přesvědčena Martina.

 

Proč byla na pumpě osmapadesátiletá žena sama, se ptala řada lidí. "Nechala bych přes noc jenom benzínky u dálnice, kde je stále více lidí. Kdo potřebuje benzín, ať tankuje ve dne. Když nemají zajištěnou ochranu svých pracovníků, ať večer zavřou. Nikdo to nebude chtít dělat. Na co vám jsou peníze, když se máma a manželka nevrátí na Vánoce domů?" ptá se Taťána.

 

Lidé ale upozorňují, že pachatelé byli zjevně odhodlaní zabíjet a ani přítomnost další osoby by je od činu neodradila. "Kdyby tam byli dva, jsou mrtví oba," upozorňuje Nina.

 

U mnohých čerpacích stanic, které jsou otevřeny nonstop, lze v nočních hodinách platit jen zvenčí u okénka, kde je obsluha chráněna neprůstřelným sklem. Lidé se rozčilují, proč nebyla takto zabezpečena i pumpa u Nelahozevsi. Zvlášť, když leží uprostřed polí několik kilometrů od nejbližší obce.

 

VIDEO: Policie zveřejnila záznam vraždy pumpařky:

 

V posledních letech se rozmáhá trend čerpacích stanic bez obsluhy. Zákazníci u nich platí kartou přímo u stojanu. Vedle větší bezpečnosti a nemožnosti takovouto pumpu vykrást, k tomu majitele vede především úspora mzdových nákladů. Pro pumpy je ale prodej potravin, autodoplňků, tabáku a v poslední době i léků důležitým zdrojem příjmů.

 

Bez obsluhy musely být ještě nedávno v noci čerpací stanice ve Švýcarsku. Práci v noci, pokud není nezbytná pro většinu obyvatel, zakazuje ve Švýcarsku zákon. A benzínky výjimku neměly. Provozovatelé chtěli změnu, aby u pump mohla být obsluha i mezi 1. a 5. hodinou ranní. Švýcaři nakonec změnu zákona schválili v roce 2013 v referendu.

vbo TN.cz