Česká pošta

Česká pošta se vrací k běžnému režimu. Končí přednost důchodců

Fronty před poštou
Zdroj: Profimedia
Téma:

Česká pošta se od pondělí 25. května vrací k běžnému provozu na všech svých pobočkách. Zároveň skončí možnost rozesílání roušek zdarma.

S účinností od pondělí 25. května se všechny provozovny České pošty vracejí ke svým standardním provozním hodinám pro veřejnost, tak jak byli zákazníci zvyklí před opatřeními proti koronaviru. Obnoven bude také i nedělní provoz.

 

Většina poštovních zařízeních fungovala ve standardním režimu již od 4. května, výjimkou byly pošty, které tvoří takzvanou kritickou infrastrukturu a jsou nezbytné pro ekonomický chod státu.

 

Zároveň se ruší také časové rozmezí pro obsluhu klientů starších 65 let či držitelů průkazu ZTP, ZTP-P a pracovníků v pečovatelských službách.

Změnu čeká také rozesílání zásilek s rouškami. Česká pošta totiž od 19. března nabízela také zdarma doručování zásilek roušek po celé České republice. Zásilka musela splňovat určité podmínky, jako například průhledný obal či to, že adresát musel obsah zásilky dostat jako dar. Pošta se rozhodla od pondělí tuto službu zrušit.

 

Zákazníci České pošty poslali od 19. března zhruba 220 tisíc zásilek s rouškami. Ušetřili tak na poštovném více než pět miliónů korun.

 

Česká pošta zavedla od 1. února dvourychlostní doručování. Podívejte se v reportáži TV Nova:

 

 

 

 

 

Související témata:
jh TN.cz