klamavá zpráva

Česká pošta varuje před podvodnou soutěží. Může vám napadnout telefon

Podvodná sms - ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
15.5. 2020 17:43
Téma:

Česká pošta varuje před podvodnými zprávami, které pod jejím logem chodí zákazníkům a vyzývají je k soutěži o mobilní telefon. Důrazně radí, aby lidé na odkaz neklikali, protože se za ním nejspíš skrývá nebezpečný malware, který může zařízení napadnout a ohrozit citlivá data.

Internetem se opět začaly šířit podvodné zprávy, které tentokrát využívají loga České pošty. Zprávy lidem nabízejí možnost soutěžit o mobilní telefon Samsung S10 nebo iPhone XS. Údajně by je měli dostávat majitelé smartphonů Xiaomi.

 

Soutěž však není pravá a Česká pošta se ohrazuje, že s ní nemá nic společného. "Upozorňujeme naše zákazníky a všechny ostatní uživatele, aby na danou zprávu neodpovídali a nepokoušeli se klikat na odkazy," varuje pošta.

 

 

Mimo podvod je zde totiž i zvýšené riziko napadení telefonu nebezpečným programem malware. Podvodníci by tak mohli majitele mobilu připravit o citlivá data, případně mu vybílit účet. "V tuto chvíli podnikáme veškeré kroky, abychom zobrazování této zprávy spojené se jménem České pošty zabránili," uvedla pošta.

 

Související témata:
TN.cz