Rakouský "úlovek"

Česká rodina ukrývala v autě přes půl tuny zlata a stříbra, chytili ji celníci!

Petr Zelený
Petr Zelený
15.9. 2020 14:28
Téma:

Pořádný úlovek si připsali rakouští celníci. V půlce srpna zastavili auto se třemi Čechy na palubě. Při pečlivé kontrole následně objevili obrovské množství zlata a stříbra v hodnotě skoro tři čtvrtě milionu eur.

Rakouské úřady o akci informovaly až nyní, s měsíčním zpožděním. "Trojice Čechů chtěla velké množství zlata a stříbra propašovat přes Rakousko z Lichtenštejnska," uvedlo rakouské ministerstvo financí v tiskové zprávě.

 

Rodina podle portálu Krone celníkům tvrdila, že si byla v Lichtenštejnsku vybrat peníze a pak neplánovaně přejela hranice do Rakouska. Prý kvůli tomu, že si Češi zapomněli v hotelu bundu.

 

Celníci se ale historkou nenechali odbýt a auto zkontrolovali podrobněji. V zavazadlovém prostoru auta pak objevili tři podezřelé hliníkové kufry.

 

"Až na přímý dotaz kontrolovaní přiznali, že kufry jsou plné stříbra," informoval mluvčí rakouského ministerstva financí Johannes Pasquali. Následně celníci ještě objevili 74 cihliček zlata.

 

Celkem v autě bylo 707 stříbrných cihliček a zmíněné zlato - dohromady drahé kovy vážily 665 kilo a úřady jejich hodnotu odhadly na 700 tisíc eur (necelých 19 milionů korun).

 

Pokud by rodina drahé kovy přiznala, jen za stříbro by činil dovozní poplatek skoro sto tisíc eur. Úřady cihličky zabavily, řidiči teď hrozí trestní stíhání. Nadále pokračuje i vyšetřování celníků.

Související témata:
TN.cz