je po operaci

Češka se vážně zranila na Bali. Partner musel hledat dárce krve

Zraněný žena v nemocnici
Zdroj: Getty Images
Zraněná žena. Ilustrační foto
Téma:

Vlnu solidarity vyvolalo vážné zranění Češky na ostrově Bali. Její muž se snažil pomocí sociálních sítí sehnat dárce krve. Lidé jeho žádost sdíleli a dárce se podařilo na Bali najít.

Český pár se dostal v oblíbené dovolenkové destinaci do velkých problémů. Eliška se vážné zranila a potřebovala dostat krev. Její partner Martn hledal vhodné dárce s krevní skupinou A- nebo 0- pomocí sociálních sítí. Žádost sdíleli lidé na Instagramu a Faceboku.

 

Dárce se rychle podařilo najít. "Eliška je nyní stabilizovaná, její krevní destičky jsou v normě a může být provedena operace," napsal Eliščin partner Martin na Facebooku. "Eliška je po úspěšné operaci, stabilizovaná a ještě asi týden bude potřebovat krev, ale snad vše už bude v pořádku. Pravděpodobně bude krev stačit od současných dárců," napsal později tým facebookové skupiny Stěhujeme se na Bali, který s hledáním dárců také pomáhal.

 

 

 

Není jasné, jak se Eliška zranila. Redakce TN.cz se pokusila Martina kontaktovat, bohužel neúspěšně. "Nadšení a přístup všech jsem absolutně nečekal, dojímá mě, kolik je skvělých lidí na Bali, v Austrálii a u nás v ČR. Celkově jsme našli dárce, od kterých máme tři jednotky krve A-. Doufám, že to bude stačit," napsal Marin na Facebooku.

 

Martin zároveň upozorňuje na velký problém pro Evropany, který může v Indonésii nastat. "Místní nemají většinou negativní typ krve," napsal.

mik TN.cz