Neměla přístřeší ani peníze

Ztracenou Češku našli v Londýně. Poznali ji díky sociálním sítím

Ztracenou Zdeňku z Teplic našli v Londýně
Zdroj: Profimedia, Twitter

Polka Monika M. našla v Londýně na trávě ležet neznámou ženu. Rozhodla se jí pomoci a zjistila, že má u sebe české doklady na jméno Zdeňka P. z Teplic. Díky sociálním sítím se do několika hodin podařilo kontaktovat její rodinu. Žena ale mezitím znovu zmizela v ulicích velkoměsta.

"Neznáte někdo tuto osobu? Moje kamarádka ji našla v Bromley v Londýně, jak spala na trávě. Nemá žádné peníze ani jídlo a nemá kam jít. Potřebovala bych co nejdřív zkontaktovat někoho, kdo ji zná. Vím, že je z České republiky," napsala na svůj facebook i twitter Monika M. a připojila fotku ženiny občanského průkazu s fotografií a místem bydliště.

 

Příspěvku si všimla jiná uživatelka na stránce Češi a Slováci v UK a dále jej sdílela ve skupině Teplic. Tam se k ženě přihlásil její syn. "Kontaktuji Policii ČR a matku dostanu domů," napsal do komentářů muž se shodným příjmením. Policii zatím podle informací TN.cz nekontaktoval.

 

 

Lidé ve facebookové skupině, kteří žijí ve Velké Británii, začali okamžitě nabízet pomoc s převozem Zdeňky. "Já mám Bromley za rohem, takže pokud můžu, pomůžu!" napsala jedna uživatelka a další uživatel se připojil: "Příští týden jedu do Londýna. Můžu paní vzít zdarma zpět."

 

Za jakých okolností se žena do Londýna dostala, není vůbec jasné. Podle komentářů ale pravděpodobně neumí vůbec anglicky.

 

Redakci TN.cz kontaktoval příbuzný, který se údajně ženu vydal hledat do Londýna. V komunitním centru v Bromley, kde Zdeňce P. poskytli na čas pomoc, už ale nebyla a opět je na neznámém místě. Příbuzný se tak snaží najít lidi, kteří se ztracenou Češkou v posledních dnech přišli do kontaktu a doufá, že se ji opravdu podaří najít.

nor TN.cz