Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

kompletní PŘEHLED ZMĚN

Pozor, vlaky jezdí jinak! Dráhy změnily jízdní řády

V neděli 10. června vstoupí v platnost upravené jízdní řády Českých drah. Změny se dotknou jak některých dálkových spojů, tak regionálních tratí.

"V dálkové dopravě dojde v souvislosti s nasazením lokomotiv Vectron v celém úseku z Prahy až do Hamburku ke zkrácení pobytu vlaků eurocity v Drážďanech a ke zkrácení jízdních dob mezi Prahou, Berlínem a Hamburkem. V regionální dopravě dojde k dílčím úpravám na základě požadavků objednatelů dopravy," uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

 

Přinášíme velký přehled všech naplánovaných změn.

 

ZMĚNY V DÁLKOVÉ DOPRAVĚ

 

V Drážďanech budou vlaky nově stát jen 3 minuty místo současných patnácti a v souvislosti s tím se posunou i časy odjezdů a příjezdů v Praze. Z pražského hlavního nádraží budou vlaky odjíždět o 12 minut později než dnes, tedy vždy ve 33. minutu. Příjezdy sem budou vždy ve 24. minutu, tedy o 12 minut dříve.

 

ZMĚNY V REGIONÁLNÍ DOPRAVĚ

 

Praha a Středočeský kraj

 

Ve středních Čechách dochází k jediné drobné změně: Na trati 161 Rakovník – Bečov nad Teplou pojede vlak Os 16772 z Rakovníka (odj. 21:40) do stanice Rakovník západ a vlak v opačném směru ze stanice Rakovník západ (odj. 22:26) do Rakovníka (Os 16773) nově i o nedělích. Ke změně dochází na základě požadavku objednatele Integrované dopravy Středočeského kraje. Cílem je zajistit návoz pracovníků na noční směnu z neděle na pondělí.

 

Změny v ostatních krajích najdete na dalších záložkách článku...

 

 

pez TN.cz