Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Let z Korfu do Brna

Stevard se opil a vrávoral uličkou! České letadlo zdržel o 5,5 hodiny

Opilý stevard společnosti Travel Service způsobil poprask a nakonec i obrovské zpoždění letu z řeckého Korfu do Brna. Čeští turisté museli čekat 5,5 hodiny, než přiletí jiný člen posádky z Prahy. Stevarda na místě zadržela policie.

Letadlo mělo z Korfu do Brna odletět tři čtvrtě hodiny po půlnoci. Nakonec ale vzlétlo až krátce po úterní šesté hodině ranní. Komplikace způsobil stevard společnosti Travel Service, který byl podle informací TN.cz opilý.

 

Miroslav Š., který byl vedoucím kabiny, se údajně motal v uličce a poté oznámil, že letadlo za okamžik odstartuje do Hurghady či Heraklionu namísto Korfu, kam opravdu mířilo. Poté se měl stevard na 20 minut zavřít do kabiny k pilotům.

 

Mluvčí společnosti Vladimíra Dufková informaci o podnapilém pracovníkovi potvrdila. Travel Service se stevardem okamžitě rozvázala smlouvu a chce podat trestní oznámení.

 

 

Incident zkomplikoval také let z Prahy do egyptského města Marsa Alam. Letadlo muselo přistát na Korfu, kde zůstal jeden z členů posádky a nahradil tak opilého stevarda. Do Brna odletěli čeští turisté po 5,5hodinovém zpoždění. Většinu z něj strávili v odletové hale.

 

Podle informací TN.cz stevarda na Korfu zadržela policie a událost řeší místní úřady. Podobně skončil v lednu slovenský kapitán dopravního letadla, který také nastoupil do služby opilý. Znovu šlo o letoun Travel Service, který měl ale vypůjčen dopravce Sunwing.

epa TN.cz