Kolegové mu kondolují

České politiky zasáhla smutná zpráva. Šéfovi KDU Výbornému zemřela žena

Marek Výborný - 2
Zdroj: Profimedia
Marek Výborný
Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Publikováno 30. 9. 2019

Předseda KDU-ČSL Marek Výborný oznámil na facebooku smutnou zprávu. Jeho žena Markéta v pondělí ráno zemřela. Co se pětačtyřicetileté matce tří dětí stalo, Výborný neupřesnil. Kolegové i veřejnost mu na sociálních sítích vyjadřují upřímnou soustrast.

"Přátelé, dnes nás zasáhla rodinná tragédie. Děkuji všem, že jste s námi ve svých myšlenkách i modlitbách. Potřebujeme teď čas sami pro sebe, děkuji za pochopení. Ale brzy se ozvu," uvedl v pondělí po poledni na facebooku Výborný.

 

Členové strany jsou ze skonu Markéty Výborné v šoku. "Chtěl bych vyjádřit svou nejhlubší soustrast Markovi Výbornému a jeho rodině. Těžko se hledají jakákoliv slova, která by vyjádřila zármutek z odchodu vždy usměvavé ženy Markéty. Jsem s Tebou v modlitbě, brácho!" napsal europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.

 

"Chtěl bych vyslovit hlubokou upřímnou soustrast předsedovi KDU-ČSL Markovi Výbornému. Těžko se mi hledají slova. Modlím se za něj. Modlím se za celou rodinu. Modlím se za Markétu," napsal Výborného stranický kolega a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

 

 

Výbornému kondolovali i další politici. "Marku, upřímnou soustrast," napsal pod Výborného facebookovým příspěvkem poslanec TOP 09 Dominik Feri. "Upřímnou soustrast, pane předsedo. Přeji hodně sil, myslíme na Vás," dodal předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

 

Výborní byli manželé od roku 2001, vychovávali spolu tři děti – syna Vendelína a dceru Michaelu a Amálii. Žena byla klavíristka a učila na konzervatoři, Výborný, který je poslancem teprve od roku 2017, byl před vstupem do vrcholné politiky učitelem, a později ředitelem, na gymnáziu. Letos si jej členové KDU-ČSL vybrali za svého předsedu.
 

Související témata:
TN.cz