Problémy boeingu

České rodiny uvízly v Hurghadě! Let zrušili a nikdo nekomunikuje

Téma:

Odletěli na dovolenou do egyptské Hurghady a hned po příletu zjistili, že se nemají jak dostat zpátky. Jejich let byl totiž zrušen. To je příběh dvou rodin s dětmi, které cestovaly na vlastní pěst bez cestovní kanceláře. Podle letecké společnosti musejí problém řešit s agenturou, od které letenky koupily. Jenže ta prý s nimi téměř nekomunikuje.

Martínkovy z Ostravy a Novotné z Brna kromě stejné destinace a termínu dovolené spojil i společný problém. Nemají se jak dostat domů - tedy alespoň zatím. Dovolené si naplno užívali jen dva dny a pak našli v emailu nemilou zprávu.

 

"Oznámili nám, že náš zpáteční let byl zrušen. Doteď nevíme, jak se dostaneme zpět do České republiky," uvedla paní Martínková. "Nám se stalo to samé s rozdílem, že jsme letěli z Brna, a i když letecká společnost věděla, že se zpátky již nedostaneme, tak nás nechali odletět," tvrdí paní Novotná.

 

Zpáteční lety obou rodin byly zrušeny z důvodu uzemnění Boeingů 737 Max. Společnost Smartwings tvrdí, že cestující v tomto případě musí problém vyřešit přes agenturu, u které letenky zakoupili. Ta ovšem sídlí v Aténách.

 

 

"V těchto případech nabízíme cestujícímu přesměrování za srovnatelných podmínek na jiný let, pokud takový let existuje, nebo vrácení peněz za nevyužitou cestu," sdělila mluvčí společnosti Smartwings Vladimíra Dufková.

 

Alternativní lety se pak prý domlouvají se zprostředkovatelskou agenturou, ta ale s rodinami nekomunikuje. "Štve mě, že s námi nikdo nekomunikuje," stěžuje se pan Martínek.

 

 

Domáhání se reklamací u subjektů, které nepodléhají českým zákonům, je komplikované. Obě rodiny mají z Hurghady odlétat za necelý týden.

Bára Divišová/epa TN.cz