Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

vyšetřování vraždy

V Itálii našli tělo mrtvého Čecha! Někdo ho ukopal k smrti

Vyšetřování vraždy v Itálii
Zdroj: ČTK
Vyšetřování vraždy v Itálii - ilustrační foto

Čech, jehož tělo se našlo v neděli v Itálii, zemřel násilnou smrtí. Potvrdila to pitva. Muže, který byl prý mezi místními docela oblíbený a proslul jako pouliční šachista, někdo umlátil a ukopal. Muž žil na ulici.

Padesátiletý bezdomovec z Česka dlouhodobě přebýval v italském městě Bolzano. Tam našel i svou smrt. Jeho tělo objevili lidé v neděli hodinu po poledni před kulturním centrem. Bezdomovec tam obýval přístřešek pro jízdní kola.

 

Jeho tělo leželo ve spacáku - není vyloučeno, že se tam sám uložil poté, co ho ve městě někdo napadl a pak zemřel. Policie nejprve pracovala i s verzemi nehody při pádu, ale pitva to vyloučila. "Zemřel na krvácení způsobené kopy a údery," řekl italskému portálu il Giorno dell´Alto Adige patolog Guido Mazzoleni.

 

 

Státní zástupce teď zahájil stíhání proti neznámému pachateli či pachatelům. V Bolzanu, k provizornímu bydlišti bezdomovce podle místních zdrojů lidé nosí svíčky. Ve městě byl prý muž poměrně oblíbený. Spával v ulicích a vždy s sebou měl šachovnici, aby si s kolemjdoucími mohl zahrát šachy.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dlouhá a pomalá smrt: Miss Rakouska doplatila na ranní jogging životem

Hvězda seriálu Glee Cory Monteith byl v hotelovém pokoji nalezen mrtvý!

tn.cz / gar