pedofilie

Českého kněze chytili při činu! Polská policie jej podezřívá z pedofilie

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
Publikováno 28. 10. 2019
Téma:

Církev zažívá další skandál. Římskokatolický farář z Dětmarovic na Karvinsku uvízl v polské síti na pedofily. Na internetu si údajně domluvil schůzku s mladým mužem na vozíčku, se kterým chtěl mít pohlavní styk. Jenže se chytil do připravené pasti a v hotelovém pokoji v polských Katovicích ho zadrželi policisté. Sám farář se k hříchu přiznal a rezignoval.

K životu bez hříchu vedl své ovečky, jenže sám zřejmě svatý není. Muže na vozíku si kněz vyhlédl na sociální síti. V jejich konverzacích na internetu padala i skrytá přání. Nechyběla srdíčka od kněze.


Skrytá kamera zachytila schůzku s mužem na vozíku v hotelu v Polsku, kterou kněz inicioval. Jenže co čert nechtěl, na hotelovém pokoji se kromě volavky na vozíku objevili i policisté a kněze nachytali jen ve spodním prádle. A kněz skončil v poutech.


"Jmenuji se Marcel Puvák, jsem knězem ostravské diecéze, a dnes jsem zhřešil nebo jsem chtěl zhřešit sexem s mužem. Velmi toho lituji a na svou kněžskou čest slibuji, že už to nikdy neudělám," prohlásil přistižený kněz.

 


"Je si vědom, že jednal v rozporu se svými kněžskými závazky, omlouvá se za pohoršení, které svým jednáním způsobil," uvedl mluvčí ostravsko-opavské diecéze Pavel Siuda.


V kostele v Dětmarovicích zřejmě kněz definitivně dosloužil. Na všechny své funkce rezignoval a vypadá to, že dušičkovou bohoslužbu už neodslouží. "Jménem církve se omlouváme, že k této události došlo, a i když se jedná o selhání jednotlivce, církev udělá vše pro to, aby k nim nedocházelo," dodal Siuda.
 

rod TN.cz