Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 7. 2015
zázrakem přežil

Českého turistu zasáhl ve slovenských Tatrách blesk

Blesk
Zdroj: Isifa/ MAFRA
Ilustrační foto

Velké štěstí měli čeští turisté, kteří se v neděli vypravili na túru do slovenských Vysokých Tater. Při výstupu je pod Jahňačím štítem zasáhl blesk. Naštěstí byl zraněn pouze jeden muž. Turisty se podařilo záchranářům dostat do bezpečí.

Muž, kterého blesk zasáhl, se několik metrů sklouzl po svahu. Skupina horských záchranářů se okamžitě vydala Čechům v nouzi na pomoc. "Kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám jsme nemohli požádat o pomoc letecké záchranáře. Skupina ještě nebyla zcela na vrcholu," uvedl pro televizi Joj jeden z horských záchranářů Erik Rabatin.

 

Dřív než pracovníci záchranné služby se ale ke zraněnému muži dostal chatař z Popradského plesa, který shodou náhod také dříve pracoval jako horský záchranář. Bez problémů tak poraněného turistu ošetřil a vydal se s ním na sestup. Cestou dolů potkali skupinu záchranářů, která se pro turisty vydala. Muž byl následně převezen do nemocnice v Popradu, kde byl hospitalizován.

 

 

Velmi podobný případ se odehrál na Slovensku jen o den dříve, kdy na východě země blesk usmrtil ženu, která stála u kostela, kde se účastnila církevní slavnosti. Kromě ženina usmrcení blesk zranil dalších sedm lidí. Horští záchranáři proto vydali varování pro všechny turisty, kteří chtějí podniknout  výlet právě do horských oblastí. Radí, aby lidé v případě nečekané bouře okamžitě zahájili sestup a za žádnou cenu se nedrželi řetězů.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE pro otrlé: Takhle se změní vaše tělo, když vás zasáhne blesk!

pav TN.cz
Reklama