anketa Armádní přesun

Českem projedou americké tanky, obrněnci i vojáci! Proč?

Téma:

Českem projede obrovský obrněný konvoj americké armády! Bude to v rámci cvičení Atlantic Resolve (Atlantické odhodlání). Kromě Česka projede těžká americká technika i dalšími zeměmi střední a východní Evropy. Cestu dlouho 1800 kilometrů začne v Lotyšsku a skončí v Německu.

Demonstrace síly a ukázka podpory spojenců v NATO. Tak je prezentována dlouhá cesta amerického obrněného konvoje. Ten projede hned šesti zeměmi včetně Česka. Jeho 1800 kilometrů dlouhá pouť začne v Pobaltí, kde projedou Američané Lotyšskem, Litvou a Estonskem, poté se přesunou do Polska a přes Česko zamíří na základnu v německém Vilsecku, který leží jen pár kilometrů od českých hranic, píše americká CNN.

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se americká armáda přesunovala i přes Česko?

Hlasovalo 19255 lidí.
"Konvoj má viditelně demonstrovat americkou pomoc vůči svým spojencům v NATO a ukázat schopnost severoatlantické aliance se pohybovat přes hranice a území spojeneckých států," uvedl mluvčí americké armády v Evropě Craig Childs.

 

Celá cesta zeměmi východní a střední Evropy je naplánována na 1100 mil (1770 kilometrů) a skončí jen kousek od hranic s Českem. Základna Vilseck v Německu je vzdálena od českého území jen necelých 65 kilometrů!

 

 

Celá cesta je neobvyklá, protože armády pro delší přesuny těžké techniky většinou využívají železnici. "Vojáci i armádní představitelé budou mít mnoho příležitostí setkat se s místními, aby ještě více posílily vztahy mezi spojenci v NATO," říká Childs s tím, že vojáci budou tábořit podél trasy.

 

Podle amerických představitelů to je reakce na "velký nárůst ruského vojenského sebevědomí". Američané nedávno hovořili i o tom, že by chtěli ještě více posílit vojska v Evropě, právě kvůli odstrašení Ruska.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Z vojáka se stal bezdomovec a alkoholik. Takto ho pak proměnili v elegána

Stát obnoví povinnost chodit na vojnu. A nově i pro ženy!

TN.cz / hmr