ministerstvo zahraničí

Česko hledá diplomaty! Úřad nabízí možnost žít i v tropickém ráji

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 1.9. 2019 20:58
Téma:

Ministerstvo zahraničních věcí hledá nové diplomaty. Prestižní, avšak náročné zaměstnání přináší mnoho výhod, ale má i svá úskalí. Úřad kandidáty láká na možnost žít v zajímavých destinacích - zastupitelské úřady má Česko totiž na pěti kontinentech.

Diplomatická kariéra poslední dobou příliš netáhne, ministerstvo zahraničních věcí se přesto snaží do svých sítí nalákat nadšence, kteří by mohli reprezentovat Českou republiku v zahraničí. Budoucím diplomatům totiž nabízí práci nejen v Praze, ale také na více než stovce zastupitelských úřadů na pěti kontinentech.

 

Některé z nich najdeme v opravdu zajímavých destinacích. Česko se pyšní zastoupením nejen v nejvýznamnějších zemích světa, ale také například v tropických končinách. Diplomaté tak mají možnost žít například v Buenos Aires, v Riu de Janeiru nebo rovnou v Karibiku, kde si Česko zřídilo úřad na Kubě.

 

 

Přihlášky ministerstvo přijímá až do konce září, požaduje pochopitelně vysokoškolské vzdělání a znalost cizích jazyků. Práce diplomata však přináší i jistá úskalí. "Asi nejnáročnější je skloubit práci v diplomatických službách s osobním životem, rodinou a výchovou dětí. Tato práce rozhodně není pro každého. Nároky jsou vysoké a projít sítem kandidátů není vůbec jednoduché," tvrdí studentka Diplomatické akademie Kateřina.

 

Navíc ne všechny destinace jsou pro potenciální zájemce lákadlem a výběrová řízení se musí opakovat. Sehnat pracovníky, kteří by byli ochotni odjet do nebezpečných zemí, je oříšek - zastupitelským úřadům v Iráku nebo Afghánistánu se většina kandidátů snaží raději vyhnout.

TN.cz