velký přehled

Česko je hit! Podívejte se, která místa táhnou nejvíc ve vašem kraji

Dovolená v Česku
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Kam jezdí turisté v Česku nejčastěji?

Obliba Česka mezi turisty stále roste. Loni sem přijelo o 8,8 % zahraničních návštěvníků víc než v roce předchozím. Tomuto trendu přispělo nejen to, že je Česko bezpečnou destinací, ale také rostoucí kvalita služeb a zvýšená propagace země.

V loňském roce přijelo do Česka více než 10 milionů zahraničních turistů, dalších téměř 10 milionů Čechů vyrazilo na dovolenou po rodné vlasti. Nejvýraznější nárůst byl zaznamenán u turistů z Ruska, Číny, Jižní Koreje, Německa, Slovenska a Polska.

 

Zahraniční turisté míří nejčastěji do Prahy, Karlovarského a Jihomoravského kraje. Češi se naopak nejvíc ubytovávali na jižní Moravě, v Praze a na jihu Čech. V roce 2017 přesáhly příjmy z cestovního ruchu 162 miliard korun.

 

 

"Rádi bychom i v dalších letech udrželi pozitivní trend v návštěvnosti ČR. V této souvislosti proto připravujeme úpravu marketingové komunikace, kdy bychom rádi podpořili méně známé a dosud méně navštěvované destinace s dostatečným potenciálem rozvoje cestovního ruchu," uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

 

 

Vůbec nejvyhledávanějším cílem v celém Česku je Pražský hrad, následuje lanovka na Petřín a pražská zoologická zahrada. Co se jiných krajů týče, je mezi lidmi oblíbený aquapark v Pasohlávkách, zoologické zahrady ve Zlíně, Dvoře Králové či Ostravě. Mezi zámky vedou Český Krumlov a Lednice.

 

Podívejte se v galerii, kam míří turisté nejčastěji ve vašem kraji

GALERIE: Nejnavštěvovanější místa v ČR v jednotlivých krajích

1
/
14
Nejnavštěvovanější místa v ČR v jednotlivých krajích - Jihočeský kraj

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

mom TN.cz