koronavirus v čr

Česko má rekordní počet pacientů s Covid-19. Tolik jich nemělo ani na jaře

Koronavirus
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
19.7. 2020 9:20
Téma:

Počet aktivních případů koronaviru v České republice v sobotu dosáhl rekordní hodnoty. Pacientů s Covid-19 je aktuálně 4764, což je doposud nejvíce. Ani v dubnu, kdy epidemie byla na vrcholu, nebylo tolik nemocných.

Covid-19 aktuálně sužuje 4764 pacientů - vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví aktualizovaných půl hodiny po půlnoci. V České republice je tím pádem nyní rekordní počet nemocných. Ani na vrcholu jarní epidemie jich nebylo tolik, ačkoliv rozdíl je poměrně malý.

 

Na grafu znázorňujícím epidemiologickou situaci (viz níže) můžete vidět, že 11. dubna bylo v Česku 4737 aktivních případů koronaviru. Posléze křivka klesá tím, jak se situace uklidňovala. Začátkem června ale křivka začíná opět stoupat. Zásadní zlom přichází 26. června, kdy nemocných začalo prudce přibývat. A 18. července hodnota překonala dosavadní rekord z 11. dubna.

 

 

Údaje rovněž ukazují, že během soboty přibylo 113 nových případů. Pátý den za sebou tak denní přírůstek překročil stovku. Nicméně oproti předchozím dnům se jedná o pokles. Například v pátek ministerstvo evidovalo 130 nově nakažených. Den předtím to bylo ještě více.

 

 

 

Celkem se v Česku koronavirem nakazilo 13 855 lidí, z nichž 358 zemřelo a více než 8700 se jich uzdravilo. Pacientů s vážným průběhem onemocnění, kteří musí být hospitalizovaní, je aktuálně 135. Z geografického hlediska je situace nejhorší v Moravskoslezském kraji, obzvlášť na Karvinsku a Frýdecko-Místecku.

 

To vedlo ministerstvo zdravotnictví ke zpřísnění opatření v celém kraji. Opatření přišlo v podstatě z hodiny na hodinu, lidé nedostali možnost se na něj připravit. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

Související témata:
TN.cz