Anketa

Česko patří k nejšťastnějším zemím. Lidé řekli, jestli souhlasí. HLASUJTE

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
23.3. 2021 5:59
Téma:

Češi řekli televizi Nova, jestli jsou v naší zemi šťastní. Podle každoročního průzkumu Organizace spojených národů (OSN) totiž patříme k nejšťastnějším na světě. Republika se umístila na 18. příčce a za sebou nechala třeba Spojené státy, Belgii nebo Francii. Hlasovat v anketě, jestli s výsledkem souhlasíte, teď můžete i vy.

Přestože se kvůli koronavirové pandemii život změnil k nepoznání, Česko stále patří k nejšťastnějším zemím světa. Dokonce si polepšilo a oproti předchozímu roku se posunulo o jednu příčku na 18. místo.

 

Odpovídá ale průzkum OSN skutečnosti? "Já jsem pořád šťastný, protože mám pořád životní energii a elán," řekl televizi Nova jeden z dotazovaných. "Já se tak osobně cítím. Akorát mě mrzí, že nejsme tak důslední jako Němci, ale jinak je to super," prohlásil další.

 

Šťastní ale nejsou zdaleka všichni. "Připadá mi, že kolem sebe moc šťastných lidí nevidím. Ale já sama jsem šťastná, mám miminko a rodinu," uvedla žena. Nejčastnější příčinou smutku je momentálně nemoc covid-19 a s ní spojená opatření.

 

 

"Já jsem absolutně nešťastný. Kvůli covidu. Jsem hokejista a teď se nedá hrát, nic dělat, je to smutné," řekl mladý muž.

 

Anketa

Cítíte se v Česku šťastní?

Hlasovalo 2622 lidí.

Nejšťastnějš zemí je podle průzkumu Finsko následované Dánskem, Švýcarskem, Islandem a Nizozemskem. Méně šťastní než v Česku jsou ve Spojených státech amerických, Belgii a Francii. Nejméně šťastní jsou lidé v Afghánistánu, Zimbabwe, Rwandě či Botswaně.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz