dopravní komplikace

Česko pokryl mokrý sníh, silnice kloužou! Sněžit má až do čtvrtka

Téma:

Varování meteorologů se naplnila. Část Česka v noci zasypal mokrý sníh. Někde ho napadlo až patnáct centimetrů. Problémy dělal hlavně v horských oblastech.

Jizerské hory, Šumava, Krkonoše, Vysočina. Převážně jihovýchodní a východní polovinu Čech v noci pokryla bílá sněhová peřina. Ne všichni z ní ale měli radost. "Od večera jezdím od sedmé hodiny. Jezdí se pořád," popsal jeden ze silničářů.

 

Jak je to se sněhem u vás? Pošlete nám své fotky s uvedením místa na zpravy@nova.cz! Děkujeme.

 

Problémy měli tradičně řidiči směřující k hraničnímu přechodu u Harrachova. "Z druhé strany z Polska už tam pomalu nasazují i řetězy," řekl řidič projíždějící oblastí. Právě v těchto místech bylo přes noc vidět množství odstavených kamionů.

 


"Krásných pět centimetrů nového mokrého sněhu. Musíte jezdit opatrně, protože se to klouže jako mejdlíčko," doporučil řidič.

 

 

Hustě sněžilo i v dalších oblastech, mimo jiné také v Praze. Poprašek však dlouho nevydržel. Přímo ladovskou zimu mají ale v obci Starý Smolivec na Plzeňsku. Během pouhých dvou hodin tam v noci nasněžilo dobrých deset centimetrů čerstvého sněhu.

 

Varování meteorologů před sněžením platí od středečního poledne do čtvrteční třetí hodiny ranní:

 

 

Silničáři se ale nezastaví ani během středy. Vydatně sněžit by totiž mělo v průběhu odpoledne a v noci na čtvrtek.

 

Podívejte se na předpověď počasí na další dny:

Související témata:
Jaromír Pavlík, rod TN.cz