Koronavirus

Česko převeze pacienty do Německa. Blatný připravuje konkrétní kroky

Jan Blatný
Zdroj: Profimedia, MICHAL ŠULA / MAFRA
Ministr zdravotnictví Jan Blatný
Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 3. 3. 2021 20:31
24.2. 2021 12:37
Téma:

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve středu oznámil, že Česká republika už připravuje konkrétní kroky, aby mohla převést své pacienty do nemocnic v Německu. O možnosti převozu jednal už v úterý také premiér Andrej Babiš (ANO) s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Nemocnice v České republice jsou v současné chvíli skoro plné. Ministr zdravotnictví Jan Blatný ve středu uvedl, že jeho resort aktuálně připravuje konkrétní kroky, aby bylo možné převézt pacienty do Německa.

 

"Právě jsem mluvil s německým ministrem zdravotnictví o možnosti přeshraniční pomoci. Potvrdil ochotu Německa přijmout naše pacienty. Poděkoval jsem mu za ochotu s tím, že už připravujeme konkrétní kroky, abychom byli na převozy pacientů okamžitě připraveni," informoval ministr zdravotnictví na twitteru.

 

 

Premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý uvedl, že Česká republika má momentálně nabídku devíti lůžek od Saska. Kvůli možnému převozu si telefonoval také s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

 


Podle náměstka ministra zdravotnictví Vladimíra Černého se kapacity nemocnic blíží v Česku absolutnímu vyčerpání. "Není to o tom, jestli bude další nárůst, ale o kolik," uvedl náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý. Hrozí podle něj, že kapacity budou brzy vyčerpané. "Česká republika ještě v takové situaci nikdy nebyla," konstatoval.

 

Za úterý přibylo přibylo v Česku 15 672 případů nákazy koronavirem. Jedná se o šestý nejvyšší přírůstek od začátku epidemie. Aktuálně je v nemocnicích volných 590 lůžek typu ARO/JIP a 5127 lůžek s kyslíkem.

Související témata:
TN.cz