počasí

Česko se dočká sněhové nadílky. V noci už řádně přituhne! PŘEDPOVĚĎ

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Aktualizováno 8:03
4.1. 2021 6:51
Téma:

V následujícím týdnu by se Češi mohli dočkat pořádné sněhové nadílky. Sníh by se měl objevit nejen na horách, ale také v nižších polohách. Přes den se teploty budou pohybovat nad nulou, naopak v noci už pořádně přituhne.

"Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá oblast nízkého tlaku vzduchu nad jižní a střední Evropou, která se bude postupně přesouvat nad východní Evropu. Po její zadní straně k nám bude proudit od severu chladný vzduch,“ uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


V pondělí bude převážně zataženo, místy se mohou objevit také mlhy. Kromě toho musíme počítat i se slabým deštěm, v oblastech nad 800 metrů může rovněž sněžit. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 4 až 0 °C, přes den se vyšplhají až na 7 °C.

 


Také v úterý očekávají meteorologové převážně zataženo, na většině území bude sněžit, nebo se objeví déšť se sněhem. V noci teploty spadnou na 2 až – 2 °C, denní teploty budou mezi – 1 až 3 °C.


I středa bude ve znamení zatažené oblohy. Bude sněžit, v polohách pod 400 metrů se bude mísit déšť se sněhem. V noci teploty klesnou na 1 až -3 °C, přes den dosáhnou až 3 °C.


Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, místy bude sněžit. Teploměry v noci naměří až -3 °C, přes den se dočkáme o několik stupňů více. Teploty budou mezi – 1 až 3 °C.

 


Konec pracovního týdne bude oblačný až polojasný, ojediněle se očekávají také sněhové přeháňky. V pátek bude noc velmi chladná, teploty mohou klesnout až na -6 °C. Naopak přes den se vyšplhají maximálně na 2 °C.


Rovněž další dny budou zatažené až oblačné, zpočátku bude místy přechodně polojasno, těšit se můžeme také na sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi -2 až -6 °C, ty denní budou mezi -3 až 2 °C.

 

Podzemní vody je ve většině republiky dostatek. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

 

 

 

 

TN.cz