Koronavirové rekordy

Česko se pro Evropu stává rizikové. Přibývají stovky nakažených denně

Anežka Vrbicová
Anežka Vrbicová
4.9. 2020 20:40
Téma:

Tím, jak u nás přibývá nakažených, se stáváme pro ostatní země rizikovými. Tři dny za sebou padl v Česku rekord v počtu nakažených. Také za pátek přibylo více než 500 nových případů.

Aktuální počet nakažených je 7529, zatím tedy přibylo kolem pěti set případů, a to je nejvyšší počet k 18. hodině. V úterý bylo vpodvečer kolem 400 případů, a pak číslo vzrostlo až na 649 nakažených. Dá se tedy očekávat, že i v pátek bude počet nakažených velmi vysoký.

 

Reportéři TV Nova porovnali také denní přírůstky v České republice s okolními zeměmi. Podle dat, která jsou k dispozici, u nás roste počet případů nejrychleji.

 

V sousedním Rakousku jsou na tom velmi podobně, naopak v Polsku, Slovensku a Německu je denní přírůstek zhruba poloviční než v Česku.

 

 

Na tzv. českém covidovém semaforu je nyní Rumunsko a Španělsko. Červené jsou i Kanárské ostrovy. Po návratu z těchto zemí musíte podstoupit test na koronavirus, nebo nastoupit do karantény. Zároveň české ministerstvo zahraničí nedoporučuje jezdit do Francie.

kvo TN.cz