sjízdnost silnic

Česko se probudilo do bílého rána, sníh se místy držel i na dálnicích

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 20:38
5.3. 2021 6:28
Téma:

Část Česka pokryla sněhová pokrývka, zejména na jihu Čech po ránu vydatně sněžilo. Ředitelství silnic a dálnic upozorňuje na sníh na silnicích i dálnicích. Místy se podle policie tvořila také ledovka. Pozor si tak v pátek ráno museli dávat zejména řidiči, vozovky byly velmi kluzké.

I když se začátkem března nastalo meteorologické jaro, do Česka se opět vrátila zima. Teploty se v pátek ráno držely kolem nuly, za noc připadlo místy značné množství sněhu, který komplikoval situaci na silnicích.

  

Podívejte se na páteční předpověď počasí:

 

S větším množstvím sněhu se vypořádávali lidé zejména na jihu Čech. Podle informačního portálu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se sníh držel i na dálnicích D3 a D4.

 

Policie upozorňovala také na ledovku, která se vytvořila například na Prachaticku v obci Kubova Huť. Silnice byla sjízdná se zvýšenou opatrností.

 

 

Podle České hydrometeorologického ústavu by mělo být srážek o víkendu méně, očekává se slunečné počasí, po ránu se ale mohou místy objevovat mrznoucí mlhy. Teploty v noci budou klesat k -4 až -9 °C, přes den pak bude od 1 do 7 °C.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz