GALERIE Květnové překvapení

Česko se probudilo do chladného rána! Kde všude nasněžilo? FOTO

České hory zasypal sníh - 3
Zdroj: Český hydrometeorologický ústav
Téma:

Po téměř letním počasí se do Česka opět vrátila zima. Lidé tak museli opět sáhnout do skříně pro zimní oblečení. Na mnoha místech dokonce napadl čerstvý sníh.

Předpověď meteorologů, kteří předpovídali výrazné ochlazení, se naplnila. Česko se tak v neděli na mnoha místech probudilo do zasněženého dne. Bílo je například v Krušných a Jizerských horách, Krkonoších, Beskydech, Českém lese a na Šumavě.

 

GALERIE: České hory zasypal sníh

1
/
7
Zdroj: Český hydrometeorologický ústav
České hory zasypal sníh - 1

 

Sněžení potrápilo i naše západní sousedy. Studená fronta přinesla do několika německých regionů husté sněžení. Podle tamních médií padal sníh ve spolkových zemích Hesensko, Durynsko a Porýní-Falc i v polohách kolem 300 metrů nad mořem. Ve vyšších nadmořských výškách pak napadlo i několik centimetrů nového sněhu. Sníh hlásí také Slovensko, Francie, Lucembursko, Slovinsko, Rakousko a Itálie.

 

 

Teplé počasí se však hned tak nevrátí. V neděli klesnou na západě Čech teploty k -2 °C, ve zbytku republiky se budou pohybovat mezi 0 a 4 °C.

 

GALERIE: V květnu napadl sníh na Klínovci i v Německu

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Německo překvapil sníh v první květnový víkend

 

Přes den vystoupá teplota jen na 7 až 11 °C, bude zataženo, na východě Moravy a Slezska místy s deštěm nebo přeháňkami. Na horách v polohách nad 800 metrů bude sněžit.

 

Podobný ráz počasí očekávají meteorologové i na začátku příštího týdne. V pondělí klesnou noční teploty na 1 až 5 °C, ojediněle se objeví přízemní mrazíky. Přes den bude 7 až 11 °C a zataženo s přeháňkami.

 

 

Mírně oteplovat se začne až ve středu. To vystoupají denní teploty k 14 až 18 stupňům Celsia. Výrazné oteplení přinese až týden od 13. května. Denní teploty budou v rozmezí od 15 do 21 °C, noční pak nejčastěji mezi 4 a 10 °C.

 

Spíše podprůměrně by mělo pršet v týdnu od 20. května. Teploty se přes den mají pohybovat mezi 15 a 25 °C, nejčastěji pak kolem dvacítky, v noci pak mezi 5 a 12 °C.

 

Sněžení trápilo Česko už v sobotu. Podívejte se na reportáž:

 

Související témata:
pan TN.cz